Onneksi tuo hiekkaläjä on pian Kokkolaa.Häädetään yhteisesti me uudet kaupunkilaiset puolustusvoimat pois !!
Vattaja
5
486
Vastaukset
- Epä Käpy
Asekoulun muuttaessa Kokkolasta pois kaupunki teki kaikkensa jotta se olisi jäänyt sinne. Miksi Kokkolan kanta olisi nyt muuttunut armeijaa kohtaan.
Armeijalle Vattaja kuuluu ja myös EU:n armeijat tulevat tervisemaan sitä yhä enemmän.
Noi Lohatajalaiset jokka siitä möykkää ja pitää älämölöö odottavat vaan saavansa suurempia korvauksia kun pitävät asiaa julkisuudessa.- lohtolainen
saahan hyvät rahat vielä vattajasta ja kokkolasta me teemme viljelys peltoja
- lohtajanlainen
lohtolainen kirjoitti:
saahan hyvät rahat vielä vattajasta ja kokkolasta me teemme viljelys peltoja
juu ja ajetaan kaikki lietteetkin sinne
- Epä Käpy
lohtajanlainen kirjoitti:
juu ja ajetaan kaikki lietteetkin sinne
eikös ne jo ne mee sinne?
verotustietoineen ko puolukka määrät sakkakaivoissa lasketaan - kaupunkilaiset
Epä Käpy kirjoitti:
eikös ne jo ne mee sinne?
verotustietoineen ko puolukka määrät sakkakaivoissa lasketaanKusta silmään,sian tai naudan.
Ajakaa vaan Lohtajan maanviljelijät ja rantojen entiset omistajat(= tulevat Kokkolan kaupunkilaiset) sitä lietettä sinne Vattajan hietikolle.Mitäs meinaatte siellä viljellä?Pottuja/rautaromua?
Muutamat ex-kuntapamput vielä pyristelee vastaan,niillä on menneisyyden leima ohtassa.Ei vaan ensvuonna oo pikku palkinnot niin helppoja niillekkään.
Kohta on upea hiekkaranta koko UUDEN kaupunkin käytössä!
"Epä Käpy"
Ajat muuttuu...Kokkola ei enään tarvitse huonosti työpaikkoja tarjoavaa ja epävarmaa työnantajaa = puolustusvoimat!Tulevan kaupungin alueella on niitä varmempia ja parempia työpaikkoja.Kuinka monta ihmistä on kokopäivä töissä ampuma-alueella Lohtajalla jos ei siellä oo leiriä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908