Jos asuisin maaseudulla, perhettäni ja kotieläimiäni...

Aarre

...uhkaisivat sudet ja karhut, niin ampuisin uhkaavat pedot hengiltä.

Jos sellaisesta joudun oikeuteen odotan, että laki ei voi olla sellainen, että minua rangaistaan omieni puolustamisesta.

5

738

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • median pelottelema

      petofobiaa poteva kaupunkilainen. Säälittää!!!

    • susien ystävä

      asun maalla ja jos kaupunkilaiset uhkaisivat susia, ampuisin kaupunkilaiset! perus kaupunkilaiset pellet jotka ei käy kuin kerran vuodessa mökillä maalla kirjottelee tommosia. oon ikäni maalla asunut eikä oo ikinä sudet pelotellu eikä häirinnyt vaikka niitä lähellä kulkeekin. sudet ovat hienoja eläimiä. kaupunkitollot lukee lehdistä että sudet ovat jotakin tehneet niin kauhea paniikki iskee jokaiseen. ei voi pihalla kulkea kun on susia ja karhuja jne.. ootte te vittu tyhmiä!! parempi ku ette ees tuu maalle vaan pysytte siellä saatanan ihmisvilinässä. olis se hieno nähdä kuinka tommonenkin ihminen aseella ampuu, tietääkö raukka edes kuinka päin pyssyllä ammutaan.

      • veronmaksajilla

        on toisenlaiset tavoitteet yhteiskunnassa, kuin näillä Titinallea unikaverina pitäneillä edustuslapsilla.

        Heillä ei ole kehittynyt empatiakykyä ja sympatia ilmenee sairaalloisena tuhovimmana, joka kohdistuu kanssaihmisiin.

        EI KUKAAN täysijärkinen ihminen laita lapsiaan alttiiksi susille ja karhuille.


      • Nimetön

        Tällä palstalla ei tällä kertaa käydä "Mitä vittua"-tietovisaa. Sen takia mielenkiintoisissa ajatatuksissasi ei ole järjen häivää. Säälittävää. Lämmöllä,

        -Aarre-


      • sinä nilkki

        Tiedät miksikö 1800 luvulla jo oli maalla asujilla kaks osanen ulko-ovi.?Yläpuolen sai auki erikseen???Sinunlaiseen paskaan on yksikin luoti liian suuri tuhlaus.!!Olet ilmeisesti opetettu nukkumaan "nalle "kainalossa.Nukut kai vieläki.!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      79
      2494
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      42
      2106
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      28
      955
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      32
      847
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      154
      788
    6. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      650
    7. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      6
      528
    8. Kenen kanssa koet

      Että sinulla on eniten kipinää
      Ikävä
      21
      505
    9. Vihdoinkin tarjolla sushia!

      Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su
      Haapavesi
      78
      501
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      33
      482
    Aihe