Onko tämä virus?

Ääniä koneesta..

Eli kolme kertaa koneen kaiuttimesta on tullut ääntä ilman että olen tehnyt mitään, mikä tähän johtaisi. Äsken alkoi soimaan joku biisi, ihan yllättäen.

Kaikki kolme kertaa, kun näin on tapahtunut, olen ollut netissä Suomi24-sivuilla. Voiko tällä olla jotain merkitystä asiaan? Koskaan muulloin mitään poikkeavaa ei ole tapahtunut.

Vistassa uusimmat päivitykset, Norman Security Suite myöskin päivitetty, ei ole valittanut mistään.

2

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • että voisi olla

      Kuulostaa siltä että se voisi olla esimerkiksi noita suomi24.fi sivuilla näytettäviä bannereita eli mainoksia. Itse en jaksa tarkistaa onko joku bannereista sellainen että sisältäisi ääntä koska olen laiska poistamaan mainosten eston hetkellisesti päältä pois.

    • stereot

      tai muu vastaava vehje aiheuttaa kiertoa koneesi kaiuttimiin. Kokeile seuraavan kerran liikutella kaiuttimien johtoja, niin huomaat vaikuttaako mitään.

      Ja jos ääniä alkaa muuallakin kuulua, voisirt käydä lääkärinkin pakeilla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      108
      7558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      106
      5286
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      116
      3526
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      25
      3491
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2554
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1876
    7. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      355
      1527
    8. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1521
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1356
    10. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      59
      1349
    Aihe