Ogg vorbis..

siis millä ohjelmalla (ilmasella) saisi muutettua Ogg musat mp3:ksi. Tullut noita cd-levyjä ripattua konelle mutta tuo penteleen nokian pc-suite ymmärrä ogg formaatista mitään. Siirtelisin niitä kännyyn joka ei sekään toista ogg.
5257
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vorbis-tools:n mukana tulee oggdec jolla saa purettua. Lamella sitten saa pakattua ne Mp3:ksi. Parin rivin skriptillähän tuon sitten hoitaa.

Äänestä
  • Linux-ohjelmia, mulla ei nyt satu olemaan koneella minkään sortin linukkaa, tosin äkkiähän miä sellasen kakkoskoneelle asennan. Muistaakseni Ubuntulla noita cd-levyjä aikoinaan tuli ripattua ja sehän teki niistä .ogg formaattiin.

    Äänestä

  • S40 puhelimeen (Noksu 3500 classic) mutta homma on jo hoidossa, musat muutettu mp3 ja siirrety kännyyn.
    Kiitti kaikille neuvoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mp3... kirjoitti:

siis millä ohjelmalla (ilmasella) saisi muutettua Ogg musat mp3:ksi. Tullut noita cd-levyjä ripattua konelle mutta tuo penteleen nokian pc-suite ymmärrä ogg formaatista mitään. Siirtelisin niitä kännyyn joka ei sekään toista ogg.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu