2 viikon pääst lähös 4pvän reissul em. hotelli varattuna. onx kokemuxii, epäilyttävän halpa vaan oli,mut ei vaatimustasokaan mitään mahdottomia. sijainti ilmeisesti ok.. kertokaa, vaikkei skeptikko teit uskokkaa.. ps.tere tuloo jazzeil!!
hotelli fauborg
2
452
Vastaukset
- *****
Arvaa vaan olinko paniikissa kaikkien niiden arvostelujen jälkeen, mitä googlasin ko. hotellista?? Että mihin rotankoloon olen perheeni viemässä??
No, meistä hinta-laatu-suhde oli kohdallaan :)
Respan tyypit oli tosi kivoja ja avuliaita. Aamupala oli suppea, mutta ihan hyvä kuitenkin, kyllä sillä jaksoi päivän aloittaa.
Huoneet oli siistit, vaikkakin pienet. Hiljaistakin oli. Sängyt oli ihanat :) Rappukäytävä oli kapea ja likainen, siellä oli vielä remontti kesken, mutta ei se meitä häirinnyt. Aulassa oli ilmainen netti, jota meidän nuoriso käytti joka ilta (ja aamu). Lapset tykkäsi erityisesti pienen pienestä hissistä. Itse en sitä kokeillut.
Sijainti oli loistava - metroasema ihan kulman takana ja muuta sata metriä isolle Gare du Nord-asemalle, josta pääsi suoraan lentokentälle. Ympäristössä asui paljon maahanmuuttajia ja muuta "ei ranskalaista" porukkaa. Mutta vaikuttivat ihan normaaleilta ihmisiltä ei siis mitään huumediileri-porukkaa. Että uskallettiin lastenkin kanssa kävellä siellä illalla, kun käytiin syömässä. Ruokapaikkoja löytyi, ihan perus kamaa. Ei mitään huippuhienoa, mutta ei myöskään huippukallistakaan.
Eli siis... ihan hyvillä mielillä voit mennä. Toki aina on olemassa myös parempia hotelleja, mutta tuohon hintaan se oli ihan hyvä. Mieluummin me ainakin käytettiin säästyneet eurot kaupungin tutkimiseen :)kiitous, helpotti jo kovin. Jos tuohon hintaan saa suht rauhallisen,siistin huoneen keskeisellä sijainnilla, niin voiko enempää pyytää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial11546Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras911460Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221031Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva192901Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2777- 105774
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks42731Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29730- 7694
- 60683