2 viikon pääst lähös 4pvän reissul em. hotelli varattuna. onx kokemuxii, epäilyttävän halpa vaan oli,mut ei vaatimustasokaan mitään mahdottomia. sijainti ilmeisesti ok.. kertokaa, vaikkei skeptikko teit uskokkaa.. ps.tere tuloo jazzeil!!
hotelli fauborg
2
397
Vastaukset
- *****
Arvaa vaan olinko paniikissa kaikkien niiden arvostelujen jälkeen, mitä googlasin ko. hotellista?? Että mihin rotankoloon olen perheeni viemässä??
No, meistä hinta-laatu-suhde oli kohdallaan :)
Respan tyypit oli tosi kivoja ja avuliaita. Aamupala oli suppea, mutta ihan hyvä kuitenkin, kyllä sillä jaksoi päivän aloittaa.
Huoneet oli siistit, vaikkakin pienet. Hiljaistakin oli. Sängyt oli ihanat :) Rappukäytävä oli kapea ja likainen, siellä oli vielä remontti kesken, mutta ei se meitä häirinnyt. Aulassa oli ilmainen netti, jota meidän nuoriso käytti joka ilta (ja aamu). Lapset tykkäsi erityisesti pienen pienestä hissistä. Itse en sitä kokeillut.
Sijainti oli loistava - metroasema ihan kulman takana ja muuta sata metriä isolle Gare du Nord-asemalle, josta pääsi suoraan lentokentälle. Ympäristössä asui paljon maahanmuuttajia ja muuta "ei ranskalaista" porukkaa. Mutta vaikuttivat ihan normaaleilta ihmisiltä ei siis mitään huumediileri-porukkaa. Että uskallettiin lastenkin kanssa kävellä siellä illalla, kun käytiin syömässä. Ruokapaikkoja löytyi, ihan perus kamaa. Ei mitään huippuhienoa, mutta ei myöskään huippukallistakaan.
Eli siis... ihan hyvillä mielillä voit mennä. Toki aina on olemassa myös parempia hotelleja, mutta tuohon hintaan se oli ihan hyvä. Mieluummin me ainakin käytettiin säästyneet eurot kaupungin tutkimiseen :)kiitous, helpotti jo kovin. Jos tuohon hintaan saa suht rauhallisen,siistin huoneen keskeisellä sijainnilla, niin voiko enempää pyytää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sinua
Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k314024- 442741
Otavassa tapahtuu!
Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut422715- 302453
Tulemmeko hyvin
Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s82445Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan
Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.3142263- 381979
Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta461643Kesäseuraa
Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t481642- 1411497