2 viikon pääst lähös 4pvän reissul em. hotelli varattuna. onx kokemuxii, epäilyttävän halpa vaan oli,mut ei vaatimustasokaan mitään mahdottomia. sijainti ilmeisesti ok.. kertokaa, vaikkei skeptikko teit uskokkaa.. ps.tere tuloo jazzeil!!
Vastaukset 2
- *****
Arvaa vaan olinko paniikissa kaikkien niiden arvostelujen jälkeen, mitä googlasin ko. hotellista?? Että mihin rotankoloon olen perheeni viemässä??
No, meistä hinta-laatu-suhde oli kohdallaan :)
Respan tyypit oli tosi kivoja ja avuliaita. Aamupala oli suppea, mutta ihan hyvä kuitenkin, kyllä sillä jaksoi päivän aloittaa.
Huoneet oli siistit, vaikkakin pienet. Hiljaistakin oli. Sängyt oli ihanat :) Rappukäytävä oli kapea ja likainen, siellä oli vielä remontti kesken, mutta ei se meitä häirinnyt. Aulassa oli ilmainen netti, jota meidän nuoriso käytti joka ilta (ja aamu). Lapset tykkäsi erityisesti pienen pienestä hissistä. Itse en sitä kokeillut.
Sijainti oli loistava - metroasema ihan kulman takana ja muuta sata metriä isolle Gare du Nord-asemalle, josta pääsi suoraan lentokentälle. Ympäristössä asui paljon maahanmuuttajia ja muuta "ei ranskalaista" porukkaa. Mutta vaikuttivat ihan normaaleilta ihmisiltä ei siis mitään huumediileri-porukkaa. Että uskallettiin lastenkin kanssa kävellä siellä illalla, kun käytiin syömässä. Ruokapaikkoja löytyi, ihan perus kamaa. Ei mitään huippuhienoa, mutta ei myöskään huippukallistakaan.
Eli siis... ihan hyvillä mielillä voit mennä. Toki aina on olemassa myös parempia hotelleja, mutta tuohon hintaan se oli ihan hyvä. Mieluummin me ainakin käytettiin säästyneet eurot kaupungin tutkimiseen :)kiitous, helpotti jo kovin. Jos tuohon hintaan saa suht rauhallisen,siistin huoneen keskeisellä sijainnilla, niin voiko enempää pyytää..
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j811233- 42824
Haapaveden upea kurvikuningatar
No nyt on kyllä mahtava uutinen että Haapaveden rohkea ja toimelias nainen ja yrittäjä on päässyt finaaliin kurvikuninga72719Pisa-tulokset.....
Tuoreen tutkimuksen mukaan suomalaisten osaaminen on edelleen OECD-maiden keskitasoa parempaa. Kantaväestön oppilaiden240717Meinasi nainen mennä pasmat sekaisin
Rupesin vapisemaan, kun huomasin sinut. Mutta sain sentään juuri ja juuri koottua itseni, etten ihan häpäissyt itseäni.35591- 46575
Uskaltaisitko ihana nuorempi nainen lähettää
WhatsApp -viestiä, jos sulla on mun numero. Olisin ihan haltioitunut... Tykkään ja kaipaan ❤️❤️77560- 37512
- 24505
- 26482