98 avensis ja ratti on ruvennut narisemaan/kitisee..
olen kuullut että jonkun osan vaihtamalla se häipyisi. mikä osa se on ja mistä narina johtuu??
nöyrä kiitos vastauksista !
olen kuullut että jonkun osan vaihtamalla se häipyisi. mikä osa se on ja mistä narina johtuu??
nöyrä kiitos vastauksista !
Vastaukset 7
Vanhimmat
vaihda autoon riisikupista niin ei nitise!!!!!!!!!
tommosia jätkiä niistin pitkin katuja nuorena jätkänä, nykyään vain tyydyn säälimään sinunlaistasi persaukista luuseri-käteenvetäjää ! 1-0 toyotalle... hyvät päivänjatkot
pahin narina kuuluu yleensä ratin ja penkin välistä.
ite taiat olla kun tojolla ajelet .
mulla uusi e mallin mersu.
toyota huollossa vaihtavat yhden osan 25 euroa.
muuten, mikä helvetin polvihousu-jengi täällä räksyttää ja ottaa turpaansa kokoajan?? kateus on kauhea sairaus....nyt se on toyotalle jo 2-0
ohjausakselin kuminen tiiviste pitää rasvata, crc ok, parenpaa joku vaseliini, aikaa rasvaus vie 15 sek. ja hyvä tulee.
katso jalkatilasta musta kumitiiv. ohjausokselin ympärilllä laita rasvaa väliin ja ok
Kumitiivisteen päällä on vielä valkoinen muoviosa. Se täytyy irroittaa vetämällä. Aikaa menee siihenkin luokkaa 10 sekuntia. Vika lisäksi uusiutuu noin vuoden kahden kuluttua.
Tämmöinen piirre oikeastaan on ihan mukava, voi nähdä unta että on ihan oikean eurooppalaisen auton omistaja kun saa tehdä pientä rassausta. Lisäksi saa hyvän syyn hankkia haalarit kun tuulipuku saattaa rassatessa likaantua.