Eilen oli 15v likan konfirmaatio ja kun tuli kolendin keruun aika,sanoi tyttö 8v :
"Häh,mä en tajuu.Mitä tämä tarkoittaa?Kerääkö ne rahat papille?"
Saatiin kaverin kanssa hillitön naurukohtaus mutta onneksi tilaisuus oli jo lopuillaan joten kikatuksemme ei kiinnittänyt huomiota;O>
Lauantai-iltana tyttö katsoi ikkunasta kun taas meni ohitsemme kymmeniä motskareita johonkin tapaamiseen ja isänsä sanoi että "laske monta niitä on"
Hetken hiljaisuuden jälkeen likka huusi huoneestaan "Ainakin 40 jonoo!"
Naurettiin että jaahas ja montas siihen yhteen jonoon sitten kuuluu ;D
¤likka on poriseva papupata,ikiliikkuja ja todella suorapuheinen joka väläyttelee kaikenlaisia ihme juttuja kuten viimeviikolla kun meni tän pariskunnan kotiovea soittelemaan jonka kanssa aina kahvittelemme ja sanoi : "Mä tuun teille yöksi"
Naurettiin kun perheen äiti tän kertoi että okei on se hyvä että yökylään tungetaan mutta ei nyt ihan noin pienellä varoitusajalla ;))))
rahakeräys ja isoj jono
villiruusu-kristalli
0
541
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751968Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361694Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81318Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241145Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561142Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151017- 59925
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57909