14.7.2008 raittiina töihin :)

Spriten voimalla

Täällä on mukava pilvipouta, sadetta tosin lupasivat iltapäiväksi.

Iloisin mielin ja intoa puhkuen uuteen päivään!

10

378

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • johnny boy

      hellettä ilmassa, siltikin hyvä sää grillata.
      raittiina alkoi tämäkin päivä ja varmana jatkuu, on se sen verran mukava vaan herätä ilman krapulaa.
      hyviä päivänjatkoja ja tsemppiä kaikille!

      • Juoppotrolli

        Juuri palattiin lasten kanssa brunssilta rannalta. Mahtava keli, ja lasten kanssa upea olla ilman krapulaa.


      • Juoppotrolli kirjoitti:

        Juuri palattiin lasten kanssa brunssilta rannalta. Mahtava keli, ja lasten kanssa upea olla ilman krapulaa.

        Raittiina!


      • Kukkakeiju
        Juoppotrolli kirjoitti:

        Juuri palattiin lasten kanssa brunssilta rannalta. Mahtava keli, ja lasten kanssa upea olla ilman krapulaa.

        Täällä raittiina myös


      • olen onnellinen
        Kukkakeiju kirjoitti:

        Täällä raittiina myös

        ihana et meidän sairaanhoitaja on juomatta,ja poissa töistä maljan paikkaa.


      • että olet häipynyt
        Kukkakeiju kirjoitti:

        Täällä raittiina myös

        lomailemaan jonnekin korpeen, kun olet ollut hiljaa pari päivää.


    • Eeva-Leena

      Raittiina ja reippaana heti aamusta pesulaan mattoja pesemään. Sain ne auringonpaisteeseen valumaan.. Nyt kyllä jo pilvet uhkaavasti ovat nousseet.. Janojuomana vissyvettä tottakai.

    • kyllästynyt sinuun

      juo hitto vaikka jaffaa tai punaista jaffaa ei sua jaksa,ratkeat kuitenkin juomaan.

      • Spriten voimalla

        Viikonloppuna ratkesin juomaan Olvin Wichyä - oli tarjouksessa ja hyvää oli. Oletko itse kokeillut?

        ... ja juu, ratkean minä juomaan juuri esim. Wichyä tai Pommacia tai vaikka Jaffaa, mutta toivottavasti en enää koskaan mitään alkoholipitoista.

        Olen pahoillani, jos nimimerkkini saa sinut tolaltaan. Se ei ole tarkoitukseni. Nimimerkistä minut kuitenkin jo tunnetaan täällä, joten en sitä enää viitsi vaihtaakaan.


    • Saniliina

      Niinhän tuo elämä alkaa taas palata arkisiin uomiinsa. Loma meni tällä kertaa melkeinpä sen vahtimiseen, juonko, enhän juo, ja miten pärjään juomatta. No, olisi se huonomminkin voinut mennä: juomalla!

      Olisi ehkä kannattanut tuo vahtimisoperaatio tehdä jo aikasempinakin vuosina, niin olisi ollut töihin palaaminen loman jälkeen helpompi. Ei se mitään, edessä on hyvää aikaa nauttia jokaisesta raittiista päivästä. Ainakin tämä oli sellainen, toivottavasti huominenkin.

      Hyviä raittiita päiviä kaikille, niin työssä käyville kuin lomalaisillekin. Ja toki kaikille muillekin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vuonna 2026 jää entistä vähemmän rahaa käteen palkansaajille

      Työttömyysvakuutusmaksu nousee 0,3 prosenttia. Työeläkemaksu nousee 7,15 prosentista 7,3 prosenttiin. Työmarkkinajärjest
      Maailman menoa
      70
      6107
    2. Yritystuet pois ja työeläkevaroilla maksettava valtion velka pois

      Nyt on teille kerrottu keino kuinka Suomen velkaongelmasta päästää eroon kertalaakista. Älkää saatanat enää minulle tul
      Maailman menoa
      116
      5351
    3. Suomen kansa puhunut: Purra huonoimpia ministereitä

      Kouluarvosanalla 6–, eli samaa tasoa mitä Purran oikeakin koulutodistus. Epäpätevyys on tullut huomattua Suomen talouden
      Maailman menoa
      435
      4313
    4. Aleksei Miltsakov - venäläinen uusnatsi antaa oppitunteja lapsille

      34-vuotias Miltsakov palvelee Le Monden mukaan yhä Ukrainassa tiedusteluun ja sabotaasiin erikoistuneen Russitš-yksikön
      Maailman menoa
      60
      3589
    5. Ylen juttu sisäministeristä oli selvän tarkoitushakuinen

      haluttiin vielä vuoden loppuun saada joku "kohu". (Olisiko Yle tehnyt jutun jos sisäministerinä olisi esim. RKP:n, jota
      Maailman menoa
      149
      3362
    6. Suomalaista yrittäjää ei kommunistista erota

      Muualla maailmassa yrittäjät elävät asiakkaiden rahoilla, Suomessa palkansaajien maksamilla veroilla. Palkansaajahan ma
      Maailman menoa
      61
      2871
    7. 29
      2236
    8. Joulun ruokajonoissa entistä enemmän avuntarvitsijoita - Mitä ajatuksia tämä herättää?

      Räppärit Mikael Gabriel, VilleGalle ja Jare Brand jakoivat ruokaa ja pehmeitäkin paketteja vähävaraisille jouluaattoa ed
      Maailman menoa
      135
      2225
    9. Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona

      Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks
      Sinkut
      89
      2051
    10. Pyydän anteeksi etten osannut ratkaista

      Mitään muuta kuin lähtemällä. Et oikein tullut vastaan etkä kuunnellut. Tuntui että minun piti koittaa sopia ja sovitell
      Ikävä
      85
      2039
    Aihe