Milanon keskustaan? Osaako kukaan sanoa minkä hintainen matka on ja kauan kestää, onko paikalla tilatakseja myös?
Taksilla Bergamon...
lentokentältä...
32348
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Matkustat kenties Ryanairilla ja haluat maksaa taksista enemmän kuin lennosta? Non capisco. Bussi maksaa 8 euroa. Tässä bussiaikataulut: http://www.terravision.eu/milan_bergamo_timetable.html
Taksilla voi ehkä mennä Bergamon rautatieasemalle jos haluaa jatkaa junalla eteenpäin, tällöin se maksaa noin 20 euroa. Paikallisbussi rautatieasemalle 1,55 €.
arvailu kommentteja. Kaverihan kyseli juuri mm. tilatakseja, joten tuskin hän on yksin liikenteessä niinkuin sinä OLETAT. Miten tämä Raiyair liittyy asiaa? Sama asian selvittely se on edessä jos menet Malpensaan vaikka Finnairilla. Vai pitääkö sinun mielestä toimia niin, että jos on lentolipusta maksanut enemmän niin silloin pitää myös ottaa taksikyyti? Jos taas jos on säästänyt lennossa niin silloin on PAKKO mennä halvinta julkista käyttäen, vai?
On monesti edullisempaa matkustaa taksilla, jos jakajia on useampia. Huoh..
Taksi on kyllä melko kallis Milanoon asti, koska matkaa on n. 50 km. Taksit eivät Italiassa ole hirveän paljon edullisempia kuin Suomessa. Bergamon kentältä Bergamon keskustaan oli myöhään illalla 20 euroa, kun matkaa oli noin 5 km.