kysymys tytöille

Juttu on tää: mä oon niin ujo, etten uskalla mennä juttelee tytöille. Odottaako tytöt, että kundit tulee puhumaan niille, vai otatteko itse alotteen?
7594
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

...ootan et jätkä tekis aloitteen...
sun kannattaa mennä vaan puhuu nille...
ei ne sua pure:) *heh*
tytöt tykkääki jos jätkät tulee puhuu nille...
(minä ainakin)

Äänestä

Tyttöihin tekee paremman vaikutuksen, jos poika alkoittaa keskustelun. Näin ainakin on omalta osaltani:)

Äänestä

Minä ainakin odotan poikien tekevän aloitteen.. Edes antavan jonkin pienen vinkin. Ja jos tiedän melkein varmasti että poika voisi olla kiinnostunut musta, niin ehkä yritän vaivihkaan vihjata jotakin. Mutta mäkin olen sen verran ujo, etten kehtaa ihan noin vaan mennä juttelemaan..

Äänestä

Heh, itse olen aina ihastunut ujoihin poikiin, ja olen kuollakseni odottanut heidän tekevän aloitteen... mutta jos sitä ei kuulu, teen sen itse. (Mutta se on upeaa, kun varsinkin ujo jätkä vaivautuu tekemään aloitteen!!!)

Äänestä
  • Olen niin epätoivoinen! Minua ei sitten tasan tarkkaan kukaan ole yrittänyt edes lähestyä. Olenko itse niin tylsä ja ruma, vai ollaanko täällä Savossa niin sisäänpäinkääntyneitä!?

    Äänestä

  • poika88 kirjoitti:

    Olen niin epätoivoinen! Minua ei sitten tasan tarkkaan kukaan ole yrittänyt edes lähestyä. Olenko itse niin tylsä ja ruma, vai ollaanko täällä Savossa niin sisäänpäinkääntyneitä!?

    Tuskinpa sinä mikään ruma tai tylsä olet!
    Joskus tyttöjen "viestit" voivat olla niin pieniä ja huomaamattomia, ettei niitä heti edes huomaa. Ainakin niiden kaikkein ujoimpien tyttöjen.
    Kyllä sinäkin varmasti löydät kivan tytön jossain vaiheessa :)

    Äänestä

  • siru kirjoitti:

    Tuskinpa sinä mikään ruma tai tylsä olet!
    Joskus tyttöjen "viestit" voivat olla niin pieniä ja huomaamattomia, ettei niitä heti edes huomaa. Ainakin niiden kaikkein ujoimpien tyttöjen.
    Kyllä sinäkin varmasti löydät kivan tytön jossain vaiheessa :)

    minä ainakin odotan että jätkä tulee juttelee en koskaa uskaltais tulla ite juttelee mutta jos oisin varma että jätkä tykkää musta nii kyllä mä silloin yrittäisin jotain mutta en voi olla varma jos jätkä ei uu ekax jutteleee

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ujo poika kirjoitti:

Juttu on tää: mä oon niin ujo, etten uskalla mennä juttelee tytöille. Odottaako tytöt, että kundit tulee puhumaan niille, vai otatteko itse alotteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu