Mistä voi ostaa lippuja formuloihin? pitääkö mennä katsomoon vai voiko kattoa jostain reunalta??
Vastaukset 7
- lapsenmielisille
Näin luulen.
- on katsoa ilmansaastuttajia
http://www.vihdinliikenne.fi/formula1liput.htm#unkari
http://www.f1-forum.fi/linkit/matkoja/
- minä hankin
olen ostanut
http://gpticketshop.com/en/f1.html
Taitaa lähes kaikilla radoilla olla sekä katsomoita että "area pass" tyyppisiä lippuja.
Yleensä katsomoiden edessä on skriinit - kisan seuraaminen on helpointa skeiiniltä(televisiosta), mutta kisafiilikseen pääsee vain paikanpäällä :)
Esimerkiski Belgian Spassa aluelipulla saa jopa todella hyviä paikkoja - kunhan on ajoissa liikkeellä.
Jos menee aluelipulla, niin harjoituspäivinä on hyvä tsekata se, missä kisaa on parasta katsoa. Ja tsekata, minne muut aluelipulliset kasaantuvat.
Ja muunmuassa belgiassa ja unkarissa on porukkaa, jotka katsovat aidan yli - mitä ihmeellisimpiä virityksiä siellä näkee. Ja Belgiassa olen bongannut faneja, jotka ovat kiivenneet aidanyli metsänsiimeksessä - tosifanni
Parempi jäädä kotiin, formulat haisee!
- lapsenmielisille
MotoGP on moottoriurheilua, jossa punnitaan henkinen kantti.
- SPA F1
http://www.spafrancorchamps.be/index_eng.asp
-lennot, Ryanair (alle satasen), meno Hahn, paluu Bremen
-autonvuokraus muutaman kympin per nuppi (4 hlö) - järjestäjältä
Ostakaa liput suoraan virallisilta kisajärjestelijöiltä netin kautta. Jokaisella GB:llä on omat viralliset nettisivut, joilta saat halvimmat mahdolliset liput. Liput toimitetaan mm. DHL:n toimesta suoraan kotia käteesi. Kaikista muualta lippuja ostaessa tulee näiden välittäjien omat palkkiot. Kalleinta on ostaa liput suomalaisilta matkatoimistoilta, jotka rokottavat välityspalkkioina törkeitä summia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1761632
Muistakaa pojat tämä.
Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.106842En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.58735Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin
Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset203618- 131594
- 48556
Pahoin pelkään nainen
että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus50538Mitä mieltä olet?
Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo68536- 37526
Viesti jonka haluaisit lähettää...
hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä15510