e8400 + 8800GTS OC = kämänen 3dmark06?

Kone on Asus p5q pro, e8400 (vakiokellot), MSI 8800GTS OC, 2x2gt(800) muistit ja Windows vista x64. Ajurit on nvidian uusimmat.

3dmark06:sta irtoaa 12500 pistettä. Pitäisikö saada enemmän? Jos prosessoria kellottaa, niin onko sillä paljon merkitystä?
2801
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

tuohan on ihan hyvä tulos.
ja tolla kokoonpanolla pyörii pelit ihan hyvin.
prossun kellotuksesta ei paljoa nouse pojot, elin-ikä kyllä lyhenee.

Äänestä

... sain suunnilleen samat pisteet.Kokoonpano: Asus P5E,E8400,2*3870 ja 4GB muistia.Prossu kellotettuna (4.20GHz)sain ~18.800, vähän parani tulos. Täytyy vielä testata ilman tausta-ohjelmia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


_Konemies_ kirjoitti:

Kone on Asus p5q pro, e8400 (vakiokellot), MSI 8800GTS OC, 2x2gt(800) muistit ja Windows vista x64. Ajurit on nvidian uusimmat.

3dmark06:sta irtoaa 12500 pistettä. Pitäisikö saada enemmän? Jos prosessoria kellottaa, niin onko sillä paljon merkitystä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu