Teemu Turunen

Heboist

Interin kaikkien aikojen floppihankinta on palaamassa kasvattajaseuraansa.

Teemu Turunen jättää Interin - Huhut vievät Kotkaan

Kauden 2006 päätteeksi KooTeePee:stä Interiin siirtynyt Teemu Turunen jättää turkulaisseuran. Turunen ehti pelata sinimustissa 32 liigaottelua, joista kahdeksan tuli tällä kaudella. Maaleja Turunen ehti iskeä neljä - kaikki viime kaudella.

Tämän kauden aikana Turunen on jäänyt vaihtomiehen rooliin päästen ainoastaan kahdessa liigaottelussa turkulaisten avaukseen. Turusen uudeksi osoitteeksi on spekuloitu muun muassa miehen kasvattajaseuraa KooTeePee:tä, joka on tällä hetkellä pahassa ahdingossa Veikkausliigan hännillä.

Myös Interin on huhuttu hamuavan vahvistuksia loukkaantumisten riepottelemaan hyökkäyspäähänsä, joten siinä mielessä Turusesta luopuminen on luonnollista. Veikkausliigan siirtoikkuna aukeaa elokuun ensimmäisenä päivänä.

1

631

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • torres uno

      meni itseluottamus ja nousi päähän.. poika on nuori ja kasvaa ja kehittyy vielä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      111
      5307
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      49
      3412
    3. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      92
      3262
    4. Näin kun katsoit salaa ja

      Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku
      Ikävä
      40
      3146
    5. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      81
      1857
    6. 450 000 ulosotossa

      Suomessa on tällä hetkellä ennätysmäärä ihmisiä ulosotossa. Viime vuonna heitä oli yli puoli miljoonaa. Kuluvan vuoden
      Perussuomalaiset
      127
      1585
    7. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      41
      1580
    8. Katu täyttyy...

      Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt
      Ikävä
      31
      1566
    9. Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.

      Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj
      Maailman menoa
      138
      1264
    10. Onko esitutkinta jo saatu päätökseen?

      Ketkä saa syytteet? Voi olla iso määrä ihmisiä?
      Ähtäri
      16
      1159
    Aihe