Lomarakkaus

;((((

Oon Kreikassa isovanhempieni luona, olen ollut koko kesän, ja tän kuun lopussa pitäis lähtä pois.. Noh, tutustuin yhteen aivan hemmetin hurmaavaan 18 vuotiaiseen kreikkalaiseen nuoreen mieheen. Ite oon 16. Meillä on ollut nyt juttua, kävelty rannalla yöllä, vietetty romanttisia hetkiä

8

919

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dasasdsaddassda

      Pyydä häntä tulemaan suomeen. :D

      • ;((((

        Hänelle perhe on kaikki kaikessa, ja Kreikassa valtavasti muistoja menneisyydestä.
        Ja hänen perhe murtuisi, jos hän lähtisi Suomeen.
        En ole viitsinyt pyytää, kun hän tuskin olisi onnellinen, jos joutuisi muuttamaan kauas perheestään. Tiedän senkin kyllä, että ikävöisi minuakin.. Kreikassa asiat ovat eri tavalla kuin Suomessa, ajetteles sitä.
        Kai mä sitä voin ehdottaa..
        Huohh, toivottavasti meidän ei tarvitsi jättää hyvästejä pitkäksi aikaa tämän kuun lopussa ;<
        Muutenkin kreikkalainen elämäntyyli iskee minuun, aivan upea paikka.. Toivottavasti vaikka isovanhempani voisivat pitää puoliani tässä asiassa..


    • Onko ollu hyvät kelit? Kuuma siel ainaki pitäs olla. Kreikassa siis.

      • Rehellinen...

        Kun nyt näin järjellä ajattelee, niin sanoisin että palaat Suomeen ja muistelet häntä lämmöllä, mutta siinä se. Olette molemmat todella nuoria, ja sinulla olettaen on vielä opinnot Suomessa. Eikä noin lyhyen tuntemisen perusteella loppujenlopuksi kannata tehdä niin pitkälle meneviä suunnitelmia kuin toiseen maahan muuttaminen. Tietenkin voitte koittaa kaukosuhdetta, jos talvella olet taas menossa käymään Kreikassa, mutta rehellisesti sanottuna epäilen sen toimivuutta. Kaukosuhteessa eläminen on todella rankkaa, ja kun ottaa huomioon ikänne.. Sanoisin että epäilen kovasti suhteenne jäävän vain lomajutuksi, mutta yrittänyttä ei laiteta..:) Suunnitelmat muuttamisesta kyllä hylkäisin.


      • Viksu92

        piti myös tälläseen viestiin vastata tollasta? Trollaile trolleille kts


    • .,.seg

      Tää kuulostaa ihan 4 tyttöä ja maagiset farkut-kirjalta : DD

      • ;((((

        Mikä se 4 tyttöä ja maagiset farkut kirja o? :oo
        Jos siinä on jotain samanlaista kun tässä, niin damn, sehän pitää lukea! Etsin sen jostain..

        No kuitenkin, vanhempani tulevat tänne ylihuomenna, ja saatan saada luvan jäädä vuodeksi tänne asumaan :))
        Selityksenä on, että rakastan Kreikkaa ja kreikkalaista elämäntyyliä, sekä haluan kokemuksia. ja tottahan sekin on. Äidille kerroin myös lomarakkaudesta, ja hän ymmärtää minua, eikä iskälle olla kertomassa kyllä sitä puolta. Ja jäisin tänne vuodeksi, tai sitten kauemmaksi aikaa, sitähän ei tiedä.. Kävisin täällä koulua jne.
        En osaa kreikkaa sanaakaan, mutta ei se mitään.
        Jos hyvin käy, lähden Suomeen vanhempieni kanssa aluksi, mutta tulen takaisin melko heti.. :)
        Ohh, luulen, että ne suostuvat, kun lupasivat jo vakavissaan harkit !


    • ...

      mä en pysty auttamaan ollenkaan vaikka haluaisin. tulin just kotiin ulkomailta minne piti jättää poikaystävä. Asuttiin samassa talossa ja oltiin yhdessä melkein kuukauden, rakkauutta ensi silmäyksellä. Rakastan häntä ja hän minua. Ero sattuu niin paljon ettei sitä meinaa kestää. Halusin vain sanoa että joku täällä tietää miltä susta tuntuu. Vaikkei se mitään auta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      57
      2960
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2741
    3. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      33
      2459
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      38
      2451
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      50
      1938
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1559
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1473
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1257
    9. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1213
    10. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      73
      1060
    Aihe