oon aamulla lähdössä Las Palmasiin viikoks finnskin koneella 8.20,on 3,5 kg ylipainoo laukussa ,onks ne kuin tarkkoi,näillä lyhyillä matkoilla,syksyllä kun meenee talveks ei oo ollu niin nuukaa,vaik on ollu n.10 kg ylipainoo
finnair
ylipaino
5732
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
ja varsinkin kun polttoaine on kullan hintaista. Ja kenellä on ylipainoa niin se maksaa. Ja outoa että jo mennessä on ylipainoa? Taitaa se hernekeitto ja sininenlenkki painaa?
peltipurkeista muovipusseihin. Näkkileipä ei paljoa paina.
kun on niin helkkarin hyvää,ja kun tarjouksesta köyhä ostaa,niin äkkii sitä ylipainoo tulee,kun syödäkin pitäs,mut kai siellä juomallakin viikon pärjää.
Mutt aattelin kun joittenkin elo paino on 100 kg ja toinen painaa ehkä 50 kg ,niin eiks ois reilumpaa alkaa punnitteen myös matkustajat.....kun se polttoainekin on niin kallista..
Mennessähän sitä ylipainoo on
mutta ei kotiin päin Kun kaikki eväät on syöty ja vähät rahat juotu niin kotiinpäin ei oo kun tyhjä laukku, mut alipainosta
ei kai saa hyvitystä koti matkalla
punnita myös matkustajat. Joku painaa helposti nykypäivänä 120 kg, toinen itsestään huolehtiva 60 kg. On todella epistä, että saa ilman lisämaksuja roudataa läskejään lentokoneessa.
Lisäksi jos sattuu joutumaan tämmöisen läskin viereen, ei ole tilaa kunnolla istua. Puhumattakaan haju- ym. haitoista.
"On todella epistä, että saa ilman lisämaksuja roudataa läskejään lentokoneessa"
Hih hih... Olen samaa mieltä :)