Hormooni

Ukkeli1980

Olen hieman alta 30v mies ja itsellä tässä aikuisena tuli ilmi että oma hormoonin tuotanto on lähellä nollaa. Lääkärit teki testejä ja totesi että se on laskenu aikuisiällä. Syytä tähän koitettiin etsiä kaikilla mahdollisilla keinoilla ja lääkärit ei voinu tehdä muuta kuin nostella käsiään, kun ei vikaa löytynyt. Enkä ole ollut missään onnettomuudessa eikä mitään muutakaan vastaavaa.

Testosteronipiikitys aloitettiin ja sen jälkeen on miehinen kunto kohonnut ihan mielettömästi. Eli sanonnan mukaan panee kaikkia kaksijalkaisia tikapuista lähtien. Pätee kohdallani. Nyt kehotan miehiä joilla sattuu olemaan joskus ongelmia ettei oikein ota eteen. Menemään testeihin ja testaamaan oma hormoonien tuotanto. Voi tulla yllätyksenä ettei tuotakkaan tarpeeksi mieshormooneja. Itse käyn kolmen viikon välein hakemassa piikin terveydenhoitajalta. Ei ole vaiva eikä mikään kun, saa hormoonit kondikseen.

5

729

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • testo 12,7

      Omasta kokemuksestani voin kertoa, että testolisä vaikuttaa käyttäytymiseen. Käyttö muuttaa luonnetta huonoon suuntaan, tulee sosiaalisia vaikeuksia.
      Itse jouduin lopettamaan käytön, koska tulin lyhytpinnaiseksi niin, että huomasin sen itsekkin.

      • Ukkeli1980

        Kyllä jos se raja menee yli. Itsellä on kans kohtuu ylhäällä ne nykyään mutta yli ei kannata mennä. Siellä ne mielialat alkaa kunnolla vaihdella. Raja oli muistaakseni 12-35 ellei ihan pensaaseen menny tuo muistikuva.


      • eikös

        luonteen muuttuminen ole lähinnä seurausta siitä että annostus on ollut sinulle liian suuri. Lääkärit monesti suosivat annoksia jotka varmasti vaikuttavat. Eräs professori aikoinaan opetti kandeja seuraavasti "reumatismissa pitää aspiriinia antaa niin paljon että korvat alkavat soimaan".


      • pyllyyn hor,ruisk.
        eikös kirjoitti:

        luonteen muuttuminen ole lähinnä seurausta siitä että annostus on ollut sinulle liian suuri. Lääkärit monesti suosivat annoksia jotka varmasti vaikuttavat. Eräs professori aikoinaan opetti kandeja seuraavasti "reumatismissa pitää aspiriinia antaa niin paljon että korvat alkavat soimaan".

        mulla oli arvot siellä 10 paikkeilla ennen hoitoa , kyllä kannattaa ottaaa selvää jos on puutetta tästä hormoonista alhaiset arvot vaikuttaa todella elämän laatuun jos on alh, on väsynyt ym,,, ei vain siinä mielesssä että kalu on löysempi ja aamustondikset voi olla kateissa jos on kovin alhaalla ei jaksa paljon mitään piikkiä pyllyyn ja kyllä seisooo...kannattaaa...


      • testo 20.4 natural

        en oo itekään tyytyväinen tuohon testolukemaani mikä on kumminkin normaalin rajoissa. mut stondis on silti kova ja myös lihasvoima erinomainen. kuulemma vapaa testo kertoo parhaimman totuuden eikä suinkaan tuo kiinteä.. toki on sekin suuntaa antava. ja täytyy muistaa että isot annokset pitkään jatkuneena lamaannuttaa oman tuotannon lähes kokonaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      8
      2768
    2. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2621
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      18
      2317
    4. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      49
      1894
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      14
      1463
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1463
    7. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      177
      1173
    8. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      101
      1154
    9. En vain unohda

      Sitä miten rakastuneesti olet minua katsonut. Oliko tunteet liian suuria että niistä olisi voinut puhua.
      Ikävä
      71
      1005
    10. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      81
      948
    Aihe