Halpa hotelli?

---

Voisiko joku Prahassa käynyt suositella edullista hotellia, mielellään läheltä keskustaa, mutta muutkin käy. Toki hakukoneilla löytyy edullisia vaihtoehtoja, mutta olisi kiva, jos joku viitsisi kertoa omia kokemuksiaan. Edullisista hotelleista osa on todella ihania, osa kämäisiä..

8

2651

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • +++

      Pension Beetle Vinohradyn kaupunginosasta. Lyhyt matka kävellä "keskustaan" ja mikäli et jaksa kävellä niin ota raitiovaunu tai metro.
      Erittäin edullinen ja erittäin hyvä, myös aamiainen loistava

    • valtov
      • Hei! Jos asia on vielä ajankohtainen niin Dum-hotelli on todella edullinen ja siisti ratkaisu. Hinta alle 30 euroa vrk aamiaisella. Keskustasta pääsee kätevästi metrolla ja sitten bussilla hotellille. Löytyy esim. www.hotelclub.com. Olin viime kesänä ja lähden jälleen syyskuussa. Asuin yksin ja käytössäni oli makuuhuone, olohuone, parveke, vessa ja erillinen kylpyhuone. Aamiainen on buffee periaatteella ja melko monipuolinen, joskin rasvaisia vaihtoehtoja on pöydässä riittävästi.


    • pasaati1
      • ei kokemusta

        Näyttää tosi kivalta tuo Emma. Onko sinulla kokemusta siitä? Ja onko metro/ratikka pysäkki lähellä?


      • pasaati1
        ei kokemusta kirjoitti:

        Näyttää tosi kivalta tuo Emma. Onko sinulla kokemusta siitä? Ja onko metro/ratikka pysäkki lähellä?

        Löytyy,olimme viime kesänä siellä viikon verran.

        Huoneistoja on ilmeisesti kahden kokoisia,meillä oli sellainen yksiö:keittokomero,makuuhuone,wc ja suihku.

        Ratikkapysäkki n 100 metrin päässä.

        Hyvä asiakaspalvelu,voit varata huoneen netistä englannin kielellä.

        Vieressä pari kivaa kuppilaa(ruoka) ja löytyy pari kapakkaa,sellaisia pieniä kulmakuppiloita,lähistöllä myös pari pientä kauppaa(ostettiin aamu ja iltapala kamat).

        Ei oikeastaan suurempaa valittamista,talvella voi olla viileä,oli vaan yksinkertaisen ikkunalasit ja sänky oli hieman heppoinen,eli ei mitään suuria puutteita.

        Vaclav (omistaja) on todella mukava ja palveluhenkinen ja puhuu täydellistä englantia.

        Netissä ovat muutkin suositelleet.


    • MP:llä

      Ajoimme viime viikon tiistaina navigaattorilla aivan Prahan keskustaan. Lähin hotelli Astoria oli täynnä mutta viereisessa Central hotellissa oli tilaa. 3:n hengen siisti huone ja hyvä aamiainen oli n. 100 euroa. Hotelli oli aivan ydinkeskustassa, Tyn kirkon aukion ja Vaclavin aukion vieressä, lähellä oli myös Kaarlen silta.

    • mie tien

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ny se loppuu ( Kuhmo)

      Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.
      Kuhmo
      92
      2839
    2. Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan

      Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt
      Kemi
      44
      2353
    3. Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki

      Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.
      Ikävä
      39
      1123
    4. Mille kirjaimelle

      toivotat hyvää yötä , kuka on mielessäsi kun menet nukkumaan?
      Ikävä
      36
      991
    5. Äimän käki

      Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,
      Sinkut
      153
      849
    6. Paikallinen autokorjaamo

      Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi
      Kuhmo
      9
      703
    7. Nainen, miten suhtautuisit

      Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?
      Ikävä
      58
      700
    8. 2 km on nykyään liian pitkä koulumatka

      Hesarissa päivitellään lapset joutuu nyt kulkemaan 2 km kouluun jösses. Ruostefillarilla tuo matka menee vaikka miten äk
      Lieksa
      48
      618
    9. Mitä tuot pöytään parisuhteessa?

      Siinäpä se kysymys on otsikossa. Mitäpä siis tuot/toisit pöytään parisuhteessa? Oletko mies vai nainen? Koetko sen mitä
      Sinkut
      149
      589
    10. Sinulle mies

      Kohtaamme jälleen kun on oikea aika. Sitä ei voi mikään eikä kukaan estää <3 <3
      Ikävä
      36
      581
    Aihe