Voisiko joku Prahassa käynyt suositella edullista hotellia, mielellään läheltä keskustaa, mutta muutkin käy. Toki hakukoneilla löytyy edullisia vaihtoehtoja, mutta olisi kiva, jos joku viitsisi kertoa omia kokemuksiaan. Edullisista hotelleista osa on todella ihania, osa kämäisiä..
Halpa hotelli?
8
2611
Vastaukset
- +++
Pension Beetle Vinohradyn kaupunginosasta. Lyhyt matka kävellä "keskustaan" ja mikäli et jaksa kävellä niin ota raitiovaunu tai metro.
Erittäin edullinen ja erittäin hyvä, myös aamiainen loistava - valtov
Yeegon kautta saa hotel TYL:in huoneen usein edullisesti (n. 70€/yö):
http://www.yeego.com/hotel.php?h=12659&aff=642251&gclid=CLHMz6uQxpQCFRdatAodwDMzCw
Hotelli on erittäin siisti ja liikenteellisesti hyvällä paikalla, myös aamiainen on tavallista parempi.Kuvia Prahasta:
http://www.saunalahti.fi/~vavauh/Hei! Jos asia on vielä ajankohtainen niin Dum-hotelli on todella edullinen ja siisti ratkaisu. Hinta alle 30 euroa vrk aamiaisella. Keskustasta pääsee kätevästi metrolla ja sitten bussilla hotellille. Löytyy esim. www.hotelclub.com. Olin viime kesänä ja lähden jälleen syyskuussa. Asuin yksin ja käytössäni oli makuuhuone, olohuone, parveke, vessa ja erillinen kylpyhuone. Aamiainen on buffee periaatteella ja melko monipuolinen, joskin rasvaisia vaihtoehtoja on pöydässä riittävästi.
- pasaati1
Apartments emma:
http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/ApartmentsEmma-Prague-15989
Ei siis hotelli,vaan "asunto",oli muistaakseni 22€/naama/yö,tarkkaan en muista.
Ja huoneistoja on eri kokoisia.- ei kokemusta
Näyttää tosi kivalta tuo Emma. Onko sinulla kokemusta siitä? Ja onko metro/ratikka pysäkki lähellä?
- pasaati1
ei kokemusta kirjoitti:
Näyttää tosi kivalta tuo Emma. Onko sinulla kokemusta siitä? Ja onko metro/ratikka pysäkki lähellä?
Löytyy,olimme viime kesänä siellä viikon verran.
Huoneistoja on ilmeisesti kahden kokoisia,meillä oli sellainen yksiö:keittokomero,makuuhuone,wc ja suihku.
Ratikkapysäkki n 100 metrin päässä.
Hyvä asiakaspalvelu,voit varata huoneen netistä englannin kielellä.
Vieressä pari kivaa kuppilaa(ruoka) ja löytyy pari kapakkaa,sellaisia pieniä kulmakuppiloita,lähistöllä myös pari pientä kauppaa(ostettiin aamu ja iltapala kamat).
Ei oikeastaan suurempaa valittamista,talvella voi olla viileä,oli vaan yksinkertaisen ikkunalasit ja sänky oli hieman heppoinen,eli ei mitään suuria puutteita.
Vaclav (omistaja) on todella mukava ja palveluhenkinen ja puhuu täydellistä englantia.
Netissä ovat muutkin suositelleet.
- MP:llä
Ajoimme viime viikon tiistaina navigaattorilla aivan Prahan keskustaan. Lähin hotelli Astoria oli täynnä mutta viereisessa Central hotellissa oli tilaa. 3:n hengen siisti huone ja hyvä aamiainen oli n. 100 euroa. Hotelli oli aivan ydinkeskustassa, Tyn kirkon aukion ja Vaclavin aukion vieressä, lähellä oli myös Kaarlen silta.
- mie tien
Tuolla voit vertailla helposti.
http://www.hotelicia.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5409083Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1646249Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3775302Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli674778Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s1004401Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664083SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853982- 962001
- 1081493
- 501036