Olen kuullut puhuttavan että moni taiteilija olisi homoseksuaali.Kuinka moni teistä harrastaa taiteita tai tekee taidetta työkseen? jos,mitä taidetta (esim.maalaa,kuvanveistää jne)?
lesbot taiteilijat
12
1330
Vastaukset
- paljonkin
musiikin, maalaustaiteen ja kuvanveiston edustajia löytyy existä ja tuttavapiiristä niin ja niitä sanasirkkuja.Itsekkin jotain väkerrän.
- zibethica
Harrastan useammanlaista taiteilua, ja (tuleva) työnikin on sitä jossakin määrin. Enkä osaisi enää edes kuvitella tulevaisuuttani ei-luovassa leipätyössä, vaikka nuorena ajattelin että taide pysyköön ihan harrastuksena vaan. Luovuus päätti kuitenkin toisin.
Mutta, miksi lesbot olisivat useammin taiteilijoita kuin heterot? Voi hyvin olla että näin on, kiinnostaa vaan että minkä vuoksi. Suurin osa taidelajeja harrastavista tai ammatikseen tekevistä tutuistani taitaa kyllä olla heteroja.- ammatti
ole ihan sieltä puisevimmasta päästä. Suunnittelijana työskentelen ja aikas suuri osa ei-heteroista ystävistä ovat myös luovilla aloilla.
Tässä oma teoriani siitä miksi näin on, ei siis mitään tutkittua pohjaa ;) Luovat alat (kuvataide, tanssi, musiikki jne.) vaativat tekijältään herkkyyttä. Väitän, että ei-heteroilla tämä luonteenpiirre on yleensä vahvempi kuin muilla! - kazaaap
ammatti kirjoitti:
ole ihan sieltä puisevimmasta päästä. Suunnittelijana työskentelen ja aikas suuri osa ei-heteroista ystävistä ovat myös luovilla aloilla.
Tässä oma teoriani siitä miksi näin on, ei siis mitään tutkittua pohjaa ;) Luovat alat (kuvataide, tanssi, musiikki jne.) vaativat tekijältään herkkyyttä. Väitän, että ei-heteroilla tämä luonteenpiirre on yleensä vahvempi kuin muilla!Luulisin, että ei-heterot uskaltavat luoda itseään enemmän ja tuoda itseään esille. ei niin väliä mitä siitä tulee kun monilla ei-heteroilla on parempi itsetunto ja luottamus.
- ronhayerminsol
Harrastan taiteita ja ammattikin niistä on tulossa.
=) Eiköhän meitä löydy jokaiseen junaan. - taiteilijana...
tanssijana...
Kuten tiedämme homoseksuaalisuus on edelleen hallitsevana varsinkin miestanssijoiden keskuudessa. Naistanssijat ehkä kaapissa koska itseni lisäksi en tiedä yht lepakkotanssijaa..- on vaikka
kuinka paljon! Lähipiirissäni on ainakin 5 ei-heteroa NAIStanssijaa, ja tämä oli todella nopeasti laskettuna. Osa saattaa olla tiukasti kaapissa, mutta kyllä niitä muitakin riittää!
- huhuhhh
Täällä muusikko. Oon tosin kuullut puhuttavan myös, että suurin osa bändeissä nimenomaan soittavista tytöistä olis lepakoita. Paitsi jos soittaa bassoa tai koskettimia :)
- ja kiik
bassoa soittava nainen.läählääh ja wau
- lepppis
hah, soitan bassoa :D toi ei sit ainakaan miun kohdalla pidä paikkaansa ;P tosin en kyllä soita missään bändissä..
- tuntematon
Savessa ja kipsissä. Puupölyssä.
- lepppis
harrastan maalausta, omaks iloks tosin vain. en siis käy missään kursseilla tai sellasta. tykkään myös piirustella ja askarrella kaikenlaista :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p455040Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?
Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?1121590Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "481209Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella101149- 131103
81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."
Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome17997Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan
Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy76969Kulukusuunnat
Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v2872Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti
Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah57769Junan alle
Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?27743