Mitä on KÄYTÄNNÖSSÄ lehden markkinointi-/myyntityö? Ei mikään puhelinmyyntityö, sitä ei tässä tarkoiteta.
Ja tehdäänkö sitä jossain lehden toimituksen konttorissa vai voiko työpaikka olla jossain muuallakin? Kiitos asiallisista vastauksistanne.
Käytännössä tämä työ lehdessä?
6
746
Vastaukset
- Täti Toimittaja
olla kyse ilmoitustilan myymisestä lehdessä vai lehden itsensä myyntiä ja markkinointia eli levikkityötä? Molempia tehdään yleensä enimmäkseen lehden omissa tiloissa, mutta monilla medioilla on ns. asiamiehiä, jotka myyvät lehden vuosikertoja esimerkiksi oman työnsä ohella. Sellainen on kotona tehtävää puhelinmarkkinointityötä.
- Aftonbladet,,
Työ on markkinoinnin ja mainosmyynnin kehittämistä.
Millaista tämä oikein käytännössä on? - Täti Toimittaja
Aftonbladet,, kirjoitti:
Työ on markkinoinnin ja mainosmyynnin kehittämistä.
Millaista tämä oikein käytännössä on?että kyseessä on lehden markkinointiprojektien ja mainonnan suunnittelu, siis ulkoista markkinointia. Voi sisältää mm. myynti ja levikkikampanjoiden toteutustakin ja tuotteen tai b to b -markkinointia.
- Mutta viitsisitkö viel
Täti Toimittaja kirjoitti:
että kyseessä on lehden markkinointiprojektien ja mainonnan suunnittelu, siis ulkoista markkinointia. Voi sisältää mm. myynti ja levikkikampanjoiden toteutustakin ja tuotteen tai b to b -markkinointia.
tarkemmin kertoa, miten tätä käytännössä tehään! Tarvitsisin tietoa vähän tästä asiasta. Siis iha konkreettisesti miten .
Kiitos Sinulle kiltti Täti Toimittaja!
- Lukutaitoinen.
Et ymmärrä lukemaasi.
- NimimerkkiErkki_
Samaa mieltä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Epäily: Oppilas puukotti kolmea Pirkkalan koululla
Tämänhetkisen tiedon mukaan ainakin kolme oppilasta on loukkaantunut puukotuksessa Pirkkalan Vähäjärven koululla. Myös e2366220Jos olisit täällä
Tosin en tiiä miks oisit. (Ja hävettää muutenkin kun ei muka muulla tavoin osaa kertoa tätäkään) Jos jollain pienellä492745Jos yhdistät nimikirjaimet
Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne542654- 1562272
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla161789Pirkkalan koulussa puukotus, oppilas puukotti kolmea
Ilmeisesti tyttöjä ollut kohteena.1651435- 821434
Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o251351Ohhoh! KAJ laukoi suorat sanat somessa - V-sana mainittu!
Ohhoh! Mitäs mieltä olet tästä huumoriryhmä KAJ:sta? Bara bada bastu on kyllä aikamoinen korvamato... Lue lisää: https351311Erika selvisi hienosti ennakkosuosikin paineista
Hienostihan se meni. Erika jätettiin yksin, eikä häntä tuettu, oli euroviisukiusattu, silti suoriutui ensiluokkaisesti.1091017