Käytkö windowsilla

6372
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

turvallisesti nettipankissa...jotenkin tämä Linux tuntuu mukavammalta käyttikseltä.

Äänestä
  • Mikäs sen estäisi. Itselläni Ubuntu 8.04 ja ufw enable. Ei ongelmia ja tietoturva taatusti kunnossa.

    Tietoturvaongelmista puhuminen Linuxin olleessa kyseessä on lähinnä akateemista. Windowsin puolella se on karmeaa todellisuutta.

    Äänestä

Uutisessa ei mainita käyttöjärjestelmiä. Typeryksiä on Suomi täynnä, ja suuri osa heistä käy lukemassa Suomi24:n palstoja.

Äänestä
  • >....ei mainita käyttöjärjestelmiä.

    Ei mainita kun ei ole mitään tarvetta. Pankkitunnuksia varastavia troijalaisia on VAIN Windowsille.

    Jos olet kuitenkin sitä mieltä että tuo koskisi muitakin niin laitahan linkkiä millä sen todistat. ;)

    Äänestä

Joko Volvolla tai Scanialla kuljen matkani pankkiin. Onneksi ei ole Windows-merkkisiä busseja.

Äänestä

Pariin vuoteen en ole enää käynyt netissä wintouwssilla, miksi käyttää win virusimuria kun asiat voi hoitaa turvallisesti virusvapaalla Linuxilla. Linukassa en ole nähnyt vilaustakaan örkeistä enkä viruksista, eikä tarvitse käyttää kaiken maailman töhkänpoisto-ohjelmia, on tää hyvä tää Linux ja tosinopee käyttis:))

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pankissa? kirjoitti:

Paneeko yhtään ajattelemaan?

http://www.digitoday.fi/tietoturva/2008/07/16/varastetut-pankkitiedot-irtoavat-pikkurahalla/200818645/66?rss=6

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu