Varasija Help!

Tuli se yhteishausta kirje etten ole valittu jne. ja siitä kävi ilmi että olen 5. varasijalla niin täytyykö mun tehä nyt jotain vai olenko automaattiesti jonossa ja odotan elokuuta?
1454
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Mun käsittääkseni sä oot nyt automaattisesti jonossa ja sulle ilmeisesti sitten ilmoitetaan sen jälkeen,kun käy ilmi että kuka ottaa saamansa paikat, ja kuka ei.(1.8 mennessä pitää ilmoittautua läsnäolevaksi ainakin meillä)..tuolta 5. varasijalta on itseasiassa tosi hyvät mahkut päästäkin opiskelee(riippuu tietty koulutusohjelmasta) :) Tsemppiä vaan!Korjatkaa joku jos oon väärässä!!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Olentyhmä kirjoitti:

Tuli se yhteishausta kirje etten ole valittu jne. ja siitä kävi ilmi että olen 5. varasijalla niin täytyykö mun tehä nyt jotain vai olenko automaattiesti jonossa ja odotan elokuuta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu