MP3:t WAW-muotoon

löytysköhän netistä jostain jotain ohjelmaa joka muuttaa MP3:t cd-soittimen ymmärtämään muotoon?
3373
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nerolla voi polttaa mp3:set suoraan wavi muotoon.

Äänestä
  • Kannattaako tuollaista muutosta tehdä, vai muuttuuko siinä äänen laatu jotenkin huonommaksi?

    Onnistuuko muuttaminen myös Nero Express -versiolla?

    Äänestä

  • Toinenkin Tollo kirjoitti:

    Kannattaako tuollaista muutosta tehdä, vai muuttuuko siinä äänen laatu jotenkin huonommaksi?

    Onnistuuko muuttaminen myös Nero Express -versiolla?

    Kyllä se muutos kandee tehdä, mikäli sulla MP3 tallenteita ja tavallinen CD-masiina tunnistaa vain wav-tiedostotyypit.
    Itse olen käyttänyt dB Power AMP Music Converter ohjelmaa. Kätsä ja helppo. Löydät sen osoitteesta http://www.dbpoweramp.com/

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


QQQQ kirjoitti:

löytysköhän netistä jostain jotain ohjelmaa joka muuttaa MP3:t cd-soittimen ymmärtämään muotoon?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu