joo eli ostin jonki aikaa sitten tommosen buffalon laitteen, ja nyt on ohjekirja hukassa! ja kun se yrittää tehdä yhteyden niin se pyytää jonkun käyttäjänimen ja salasanan! salasanaa ei koskaan olla vaihdettu ja sen käyttäjänimen tiedänkin jo! eli siis jos joku muistaa tai tietää tuommoisen uuden laitteen salasanan niin voisiko sanoa sen! kiitos jo etukäteen!
buffalo airstation
2
1658
Vastaukset
- etsimään vaan
Mikä malli? Löydät käyttöohjeet netistä Googlella aika helposti.
- ..niin..
Jätä tyhjäksi ne salasana ja käyttäjäkohdat ja paina OK. Sen jälkeen vaihdat salasanan ainakin, ehkä myös käyttäjätunnuksen ja sitten salaat sen yhteyden. Toinen asia on jos joku on ehtinyt käyttää langatonta yhteyttäsi ja vaihtaa ne ensin, se meinaan onnistuu myös langattomasti toisin kuin useissa ohjeissa lukee että ethernet-kaapelin kautta joka olisi järkevämpää. No sitten resetoit laitteet laittamalla pinnin ym. siihen modeemin resetointikoloon ja odotat kymmenkunta sekuntia. Sen jälkeen modeemi on taas tehdasasetuksilla ja voit muuttaa tiedot uudelleen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
en vaan saa häntä pois
Mielestäni pyörimästä. Onko kellekään toiselle käynyt näin? Ihastuin pakkomielteisesti noin vuosi sitten erääseen naiseen. Ei vaan katoa mielestä va1751962Suomi24 kysely: ihmisten kuplautumista ei pääosin koeta vakavaksi ongelmaksi
“Kuplautumista on mahdotonta estää. Ihmiset ovat aina viihtyneet samankaltaiset arvot ja maailmankatsomuksen jakavassa seurassa ja muodostaneet sen pe361690Ohhoh! Glamourmalli Elena, 29, teetti tiimalasivartalon - Vei rahaa ja tuotti tuskaa - Katso kuvat!
Transtaustainen glamourmalli Elena Vikström on käynyt vuosien ajan plastiikkakirurgisissa toimenpiteissä. Tästä näet lopputuloksen: https://www.suomi81317Ostiko Martina uuden ponin tyttärelleen, vai oliko myös Stefan itsekkin valitsemassa ponia .?
Kiva kun on tyttärelle mielekäs harrastus annettu, ehkä vielä on tulevaisuudessa hänelle tärkeä ja valitsee sen perusteella tulevan ammatin.2241142Sinä olet tärkeä
Herätät minussa kunnioitusta. Kiehdot minua. En oikein saa kiinni sinusta. Ehkä juuri siksi. Aistin että sinäkin pidät minusta. Vetovoima on ollut alu561136Varisjärvellä mersu.
Varisjärven tiellä tuli vanhamersu kylkiedellä mutkassa vastaan ja vähällä keulaan mutta tökkäs penkkaan, hyppäsin omasta autosta ulos ja kävin kiskas151016- 59921
Belorf haistattaa seuraajiaan "You can hate me now"...
Vai haistattaako lompakkoa, joka taisi viimeinkin ymmärtää häipyä Sofian ulottumattomiin ? Sofia raukka on niin typerä, että ottaa nostetta "omasta tv57908