Nettipuheet

Jallu

Kuka voi puheita julkaista ilman asianomaisen lupaa ja tarkistusta,mitä julkaistaan. Asianomainen ei omista tietsikkaa ikä korkea,mutta kauttamme voi saada tietoja,kenellä on vastuu puheiden luotettavuudesta ja kelpoisuudesta julkisuuteen ja lissää oo tullu taas,jos puhe on tarkoitettu omille joukoille kuka vastaa väärinkäsityksistä silloin.

1

340

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Bongona

      Tuohon vastaisin että, jos se ei ole kirjoitettu Uutisfirman sivuilla. Sellasilla sivuilla joihin ei ulkopuoliset pääse vaikuttamaan. Kertomuksen luotettavuus ja laatu vastaavat ammattilaisen tasoa.
      Foorumi: luotettavuus on mielipideasia.
      Puheita voi julkaista kuka tahansa milloin tahanasa ja miten tahansa haluaa, jos et osa kritisoida itseäsi, et ole mielestäni oikeutettu kritisoimaan muitakaan, perättömät puheet satuttavat mutta ne ovat myös tarkistettavissa ja niiltä puolustautuminen on yleensä helppoa.
      Jokaiset huhut ja kertomukset eivät synny aina itsestään, asianomainen vaikuttaa niiden syntymiseen tietoisesti, tai tietämättään jo omalla olemassaolollaan ja päivittäisillä rutiineila. Sieltä kannattaa aloittaa syylisen etsimisen.
      Mitä puheiden uskomiseen tulee sinun tulinen reaktiosi todistaa, osalle lukijoista: puheiden paikansapitävyyden, toiselle osalle lukijoista: joku on eri mieltä asiasta, kolmannelle lukijaosastolle se o hupaisaa että jotakuta ylipäätänsä kiinnostaa ja siitä saa hyvät naurut jne jne jne

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      102
      6558
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      87
      4987
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      107
      3238
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      31
      3098
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      26
      2285
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1656
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1281
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      339
      1242
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1146
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      924
    Aihe