Mitkäs olisi hyviä kestovaippoja pepusta ja reisistä kapean malliselle pojalle (1.5 kk, pitkä mutta hoikka poika)? Esimerkiksi fuzzi bunzit (pieninkin koko) vuotaa meillä kun seula reisistä ja useimpien tasku/aio vaippojen päälle pitää laittaa kuori joka tapauksessa, kun vuotavat reisistä. Parhaiten meillä on tähän asti toiminut erillinen sisävaippa kuori siihen systeemi. Toisaalta sitten jotkut sisävaipat on hurjan leveitä meidän pojalle. Esimerkiksi äp 07 imse vimse sisävaippa on leveydeltä edelleen tosi hyvä (tiivis), mutta alkaa korkeudesta jäädä pieneksi.
Vastaukset 1
- ihan
vaan yksi imu lisää jos on taskuvaippa ja hahtuva villikset päälle! meillä käytetään kesäsinkin niitä eikä likka paa yhtään pahakseen =)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 741234
- 721149
- 74999
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois255796- 49757
- 27695
- 54666
- 72659
- 40600