Kammottava kokemus

pelästynyt

Eilen illalla nukahdin aluksi ihan normaalisti, muistan jopa nähneeni heti nukahdettuani unta. Ihan normaalia aluksi, mutta sitten alkoi se karmiva osa; unessa yritin kävellä kerrostalon rappusia ylös, mutta en pystynyt väsymyksen takia. Meinasin koko ajan nukahtaa, ja rappukäytäväkin pimeni. Tunsin miten luovutin ja tipahdin leijuen rappuset alas ja sitten en tiedä mitä tapahtui, mutta yritän kuvailla selkeästi. Luulin heränneeni unesta, omassa sängyssäni. Tajusin että vieressä nukkuva poikaystäväni pitää minua kädestä kiinni. Kunnes tajusin, että hän nukkuu vasemmalla puolellani, ja tuo käsi tuntuu oikealla puolella! Siinä vaiheessa paniikki iskee, ja kuulen kuinka ääni sanoo, että "tule nyt **** (poikaystäväni lempinimi minulle), tule" ja yritti vetää minua kädestä, pois sängystä, oikealta puolelta siis. Yritin pyristellä hereille, ja kovan yrityksen jälkeen heräsin ihan hirveässä paniikissa. Poikaystäväni oli hereillä tai heräsi elämöintiini, ja sanoi että olin potkinut häntä jalkaan. Tosiaan, olin yrittänyt havahduttaa häntä, että ravistelisi minut hereille kun en itse pystynyt. Kysyin vielä, että oliko hän puhunut minulle jotain, ei ollut.

Okei, tämä oli varmaan uni, tai unihalvaus mikä lie. Mutta minua kuitenkin kiinnostaa mistä ihmeestä näin selkeät kokemukset (kosketus, ääni) voivat tulla? Olen ennenkin kokenut samantapaista, mutta en läheskään mitään noin pelottavaa. Rajatiedon asiat kiinnostavat, mutta en ole ollut mitenkään kauhean "uskovainen" (huuhaa-tyylin), vaikka uskon yliaisteihin ja näkyvän maailman lisäksi olevaan näkymättömään. Tämä kokemus kuitenkin kolahti. Varsinkin eilen illalla olin täysin varma, että olin päässyt kosketuksiin jonkun näkymättömän kanssa. Uteliaisuudesta huolimatta pelkään moisia asioita.

6

1430

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tyyliseltä

      ....kokemukselta tuo kuullostaa.

      Oliko mitään vale-muistoja, jotka yleensä
      unohtaa melko-nopeaa?

      • pelästynyt

        En kyllä osaa yhtään sanoa, ja mistäpä sen tietää onko joku muisto totta tai valetta...
        Toivottavasti ei liity mihinkään UFO-sieppaukseen ainakaan! Olen 10-vuotiaasta asti (kiitos Juhan af Grannin tv-ohjelman) pelännyt niitä. (Vaikka pitäisi ehkä ennemmin pelätä ihmistä kuin alienia, vai mitä?)


    • rauhallisesti ja

      toivota viestit tervetulleeksi. Niissä ei ole mitään pelättävää.

      • pelästynyt

        Todellakin olen yrittänyt suhtautua näihin kokemuksiin rauhallisesti, mutta vielä en ole siihen asti päässyt, että olisin pidemmälle matkalle lähtenyt.


    • Itselläni samantyylinen kokemus, kylläkin ilman kauhua tai painostavaa tunnelmaa... Tunsin vain rajua tärinää ja yläkroppani tuntui nousevan ylöspäin. En pystynyt avaamaan silmiäni enkä liikuttamaan itseäni mitenkään vaikka kuinka yritin...
      Kokemuksessa ei ollut mitään pelottavaa, mutta hieman säikähdin kuitenkin. Yritin huutaakin, mutta mitään ei kuulunut... Sitten pääsin "irti".
      Harmi että säikähdin - olisin nimittäin halunnut tietää mitä sitten olisi tapahtunut...

      En todellakaan usko että ainakaan minun kokemukseni liittyi mitenkään ufoihin...
      Unihalvaus pikemminkin.

    • Jakke777

      Olit hetken tietoisesti astraalissa.Unimaailmassa.Pelko on turhaa ja estää koko homman.Spataalinen aistisi on jonkin verran kehittynyt ja kannattaa harjoitella lisää niin ehkä pääset tutkimaan lisää.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?

      Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.
      Ikävä
      105
      1868
    2. 238
      1661
    3. Ikävä on häntä

      Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos
      Ikävä
      59
      1050
    4. Minkä kultakimpaleen

      Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik
      Ikävä
      31
      1020
    5. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      62
      960
    6. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      61
      900
    7. Kerroppas nyt

      M mies, että kenestä sinä oikein tykkäät, niin saadaan tämä asia muillekin selväksi 😉
      Ikävä
      63
      818
    8. Tykkäsit nainen

      Aina eniten lähetyssaarnaajassa, muistan miten nautit!😎😚 meidän pitää päästä vielä kokemaan se.
      Ikävä
      37
      817
    9. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      6
      811
    10. Helppo selvittää onko oma täällä

      Laittaa yhden selvän kysymyksen ja jos kukaan ei osaa vastata, niin oikea ei ole täällä. Saa käyttää vapaasti hyödykse
      Ikävä
      49
      805
    Aihe