A- Studio eilen

G4S "mainos"

Tässä G4S "mainoksessa" eilen 16.7. oli täyttä asiaa kotien suojaamisesta ja siitä että hälyttimiin voi liittää myös paloilmaisimia ja varsinkin kosteusilmaisimia, vesivauriot on vak. yhtiöiden eniten korvaama euromääräinen kotivahinko.

Koska A-Studio näkyy valtakunnallisesti Ylen ykköseltä ja on näytetty jo kaksi kertaa, eilen eka ja tänään uusinta. Rohkenen ilmaista seuraavaa.

Katsoin vielä Ylen areenalta netistä ja varmistin että piirivartija M.E. todellakin puhuu kännykkään ajaessaan ilman piuhoja tai bluetoothia kohdassa 24.20 min. (A-Studion alussa lasten pakkoruokintaa Hattulassa)

Jätkää selvästi jännitti tilanne ja ei ymmärtänyt "filmata" ei pahalla, mutta riittäisikö rikesakkoon.

Ennakkopäätös, jos kaksi poliisia vastaan satatuhatta suomalaista.

5

1128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vartsu ja puhelin

      Mulla on nappi korvassa sinitarralla kiinni aina. Olen aina tavotettavissa ja voin hoitaa omia asioitani milloin vain. Puhelinlaskut vaan karmaisee, nytkin oli yli neljäkymppiä.

      • Handutfree

        Mulla on LA puhelin ku edelliset laskut alko huimaamaan.Länkyllä kuuluu aika kauas.


    • Leikkiävaan!

      Se oli lavastettu puhelu, siis sellainen ei kiellettyä!

      • lavastettua ?

        Hyppää laskuvarojlla ja mieti sitä !


      • lavastuskin

        "Se oli lavastettu puhelu, siis sellainen ei kiellettyä!"

        Laissa kielletään matkapuhelimen käyttäminen, ei pelkästään siihen puhumista. Eli vaikka kaivaisi antennilla nenää ajon aikana, sakot tulee.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      102
      4487
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      382
      1243
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1052
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1032
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      85
      921
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      901
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      856
    9. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      852
    10. Onko se niin

      Että meillä molemmilla on niin isot egot ettei voi alentua myöntämään kuin tykkää toisesta
      Ikävä
      64
      826
    Aihe