EGYPTI ja alkoholijuomat.

Aleksi

niin että onko turvallista tuoda egyptistä alkoholijuomia. siis onko pullojen sisällä oikeasti sitä tiettyä juomaa mitä pitääkin vai jotain teetä/deodoranttia? kertokaa kokemuksistanne ja kiitoksia jo etukäteen.

7

1746

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ++++++++++

      taxfree kauppa on kuin alko, tosin valikoima suppeampi. kentältä voi ostaa myös. kaduilta ei ehkä kaikkia dödöjä ja hajuvesiä voi turvallisin mielin ostaa kun ei tiedä mitä pullo sisältää, halpoja toki ovat mutta laatu voi olla mitä vain.

      • hah

        luin osan kysymyksestä kiireessä väärin mutta tulipa hajuvesien laatu kerrottua samalla...


      • täynnä kusta

        ... ei tosin taxfree kaupassa!


    • Tarkoitatko oikein egyptiläisiä alkoholeja? Olen kerran uteliaisuuttani ostanut "Fineland" vodkaa, enkä kyllä parhaalla tahdollakaan sitä joisi saati muitakaan paikallisesti tuotettuja "kopiolitkuja" (väkeviä).

      Al Ahram Beverages kuuluu Heinekenille ja se (ABC) valmistaa suurimman osan Egyptin alkoholijuomista. Itse en ole maistellut kuin ID Edgeä sekä oluita ja viinejä, joten väkevistä en osaa sanoa, mutta eiköhän nuo ole yhtä hyviä kuin viinit ja oluetkin. Mm. viski Auld Stag tehdään lisenssillä, kaipa se maistamisen arvoista on, mutta tuskinpa vain milloinkaan kunnon laatuviskejä voittaa!

      Sanomattakin on selvää, että kadulta ei kannata ostaa mitään, kaikenlaista on kyllä varmasti tarjolla, mutta jos näkökykyään tai ainokaista elämäänsä yhtään arvostaa...


    • tuskin vieroitusoireita

      Jos alkoholijuomien juonti mietityttää, niin onko niitä sitten pakko juoda?

    • pasi75hki

      Siellä on niin halvat hinna, että missään et ole nähnyt vielä ja ihan takuu laatu kamaa on... Päähän nousi aivan täydellisesti ja setää vietiin :)

      Stolishnaya (miten lie kirjoitetaan) maksoi 8 taalaa litra eli 5 e tai jotain... Ja kaikki muukin sika halpaa...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen jotenkin

      Epävarma ulkonäöstäsi
      Ikävä
      157
      5765
    2. Minun rakkaani.

      Haluaisin käden mitan päähän sinusta. Silleen, että yltäisin koskettamaan, jos siltä tuntuu. Olen tosi huono puhumaan, m
      Ikävä
      26
      3564
    3. Koska näet seuraavan kerran

      Kaivattusi? Onko päivä tiedossa vai sattumasta kiinni?
      Ikävä
      79
      2492
    4. Ootko nainen jotenkin

      itseäs täynnä? Mars laihduttamaan. 🫵🏽 K
      Ikävä
      37
      2059
    5. Hyvästi.....

      En vain enää jaksa.....
      Ikävä
      33
      1852
    6. Hyvää yötä

      Mm❤️
      Ikävä
      42
      1809
    7. Ongelma Ibizalla

      Mistä saada triatleetin jalkaan mahtuva kenkä häitä varten?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      104
      1730
    8. Eelle

      Huomenta,ajattelen sua..
      Ikävä
      21
      1616
    9. Hauskaa nimipäivää rakkaalle!

      On kova ikävä. Rakastan sua ikuisesti ❤️🤗😘
      Ikävä
      27
      1482
    10. Tappajamanne kiinni

      Herätys koko Mikkeli! Nyt tietoa kehiin, että saadaan tämä tappaja kiinni!
      Mikkeli
      37
      1388
    Aihe