Siis kyllä on imatralla junttia porukkaa. Taatusti kaikki sukua keskenään. Kato mä olen Stadista. Siällä on NIIN paljon sivistyneempiä ja hienompia ihmisiä kun siellä takahikiällä. Haisettekin lehmän paskalle.
Imatran
Juntit!
101505
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
huonoin provo ikinä :)
lehmän paska tuoksuu hyvältä!!!
Imatralaiset eivät voi olla sukua keskenään, koska lähes kaikki täällä asuvat ovat junan tuomia jostain muualta. Vanhimmasta väestöstä on osa rajantakaisesta Ensosta. Suomen eduskunnan emeritus puhemies, esimerkiksi on Ensolainen syntyperältään. Tänne Imatralle on "siilautunut" muun Suomen sivistyneistö.
Mikä on lehmä? Täällä ei sellaista ole näkynyt vuosiin.
Siellä Tsadissahan ne just kaikki sukua onkin keskenään. Koskaan ei käydä kehäkolmosen ulkopuolella kun ei uskalleta. Eikä avioiduta kenenkään "maalaisen" kanssa, niin johan on kaikki pian keskenään sukua.
No johan on kovat puheet,taitaa olla oma lehmä ojassa..sitä paitsi kaikki helsinkiläiset ne vasta on perseestä ja syvältä sieltä,olen nimittäin asunut muinoin siellä.Kukaan ei puhu vieraille ja mullistellaan vaan jos yrittää esim. kaupassa pyytää myyjää apuun ostoksilla! Hah,että sellasta sisäsiittoista meininkiä, jos et ole "stadista" niin ei sulle puhuta!!!!!!!!!!!!!!
Missä kapalo heinäs sää oot oikein kasvanut
ku tollai moitit meitä.Sun varmaan pitäs käydä
kalonkutistajalla.Kyl mää tiijän mikälaisii
siel hesasakin on ihmiset mut mie en rupee arvostelee ketää.Tähä maailmaa meit mahtuu eri-
laisii ihmisii vaik kui paljo et revi siitä.
maksamalle terapia-koneelle kirjoittamaan yh,taikanaperse-äidin kanssa provojaan ! HA !
imatralla olis kui juntti meininki,täällä luotetaan ihmisen sanaan. oon nyt about 5 AIKUISTA IHMISTÄ (MUKAMAS) hesasta tavannu ja tutustunu ihan kauppojen takia ,niin ei helevetti!!!! sukupuolella tai iällä ei mitään merkitystä tähän asiaan ole,kaikki järestään kusettaa ja jauhaa paskaa niin paljon,ettei mitään rajaa!!.otetaan ihan pokkana toisen omaisuutta,lainataan muka, ostetaan velaks,hah,kusetetaan siis,ikinä ei mitään palaudu tai hoidu niikun pitäs..voin vaan verrata yhteen tiettyyn porukkaan näit hesalaisia
Et sitten juntti huomannu tehä kirjalista sopimusta asiasta. Pätee vaikka olis kuhmosta. Jotku vaan pystyy puhumaan ympäri niin helposti....
Helvettiäkö sie tänne maalle änkeet, ei tänne oo pakko tulla haisemaa. Jumalauta juppi pysy siel mis viihyt!! nii myö muutki tehää, eikä oo vitunkaa valittamista!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ai, huomaa muute ettei oo juppi matkaillu se kuulemma avartaa... HKI JUNTTI!