Perheen kanssa suunnitellaan mahdollista joulun viettoa kauniilla Maltan saarella. Itse käväisin siellä jonkin aikaa sitten kesällä ja ihastuin.
Tietävätkö todelliset konkarit lomakeleistä Maltalla ja minkälainen olisi turistin joulu saarella?
Joulu Maltalla?
vilukissanainen
1
1120
Vastaukset
- Ave69
Olen asunut Maltalla reilut pari vuotta. Joulu on rauhallista aikaa, katolisena maana uskonto näkyy pyhinä selvästi katukuvassa. Päivät ovat suomalaisittain lämpimät, lähemmäs parikymmentä astetta, joskus enemmänkin. Rajuja ukkosmyrskyjä ja scirocco tuulien mukanaan tuomia hiekkasateita Saharasta kuitenkin aika yleisesti. Sateet ovat kyllä lyhytaikaisia, joten ei se suomalaisen lomanviettoa haittaa. Muista, että yöt voi olla koleita, joten hotellissa on oltava lämmitys! (ei aina välttämättä halvimmissa ole vakiona).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 467625
- 334203
- 573705
- 503190
- 172866
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons652551- 542398
- 512378
- 402339
- 162276