Hausjärvi

Ollaan kai muuttamassa Hausjärven Oittiin, minkälainen paikka? Onko harratus mahdollisuuksia?
Esim. kuntosalia? Onko kansanopistoa?
2478
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Huumeiden ja muita sekäkäyttäjiä yllättävän paljon, joten iltaisin kannattaa olla varovainen, kun liikkuu.
Deekuja yllättävän paljon.

Punttisali on ja ihan ok.

Terveyskeskus palvelut ovat aika heikot.

Äänestä

kylän keskustassa asuu kylän oma pedofiili. Ihmiset ei ota tosissaan ennen kun se jonkun lapsen sieltä silmätikukseen ottaa. Oma on vikanne, Teitä on yritetty varottaa. Koululla ei välitetty kun ilmoitin 2 lapsen isänä ko.henkilöstä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oitti? kirjoitti:

Ollaan kai muuttamassa Hausjärven Oittiin, minkälainen paikka? Onko harratus mahdollisuuksia?
Esim. kuntosalia? Onko kansanopistoa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu