Muriseva kissa

tyttökissa......

Mitä kissa (tyttö) haluaa ilmaista murinallaan? En ole kuullut muiden kissojen kuin tämän yhden pitävän sellaista jatkuvaa kiukkuista kurinaa joka lähtee kurkusta. Kissa ei päästele mitään muita ääniä, maukaisuja jne. Ja kyseessä on siis kissa joka on meillä hoidossa ja on stressaantunut ja se pelkää meidän kahta omaa kissaa ja sähisee jos tulevat liian lähelle. Mutta vaikka nämä meidän kissat olisi kauempana, mutta näköetäisyydellä, niin silloin tämä kissa pitää kokoajan sitä kurina-ääntä. Mitä se haluaa näille meidän kissoille kertoa? Ilmeisesti että pysykää kaukana, mä en tykkää teistä, mulla on koti-ikävä jne..? Meidän kissat on ihan ihmeissään että mikä tuota vaivaa kun se kurisee ja murisee tuolla lailla taukoamatta. Pitääkö muiden kissat tuollaista ääntä?

4

1455

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ....

      Kyllä se varoitusääni on. Kissa on vain pelokas ja epävarma.
      Eräs vanhempieni kissa murisee kun ulko-ovelle koputetaan. Siis murisee matalasti ihan kuin koira.

    • Amppari

      Kissa selkeästi varoittaa murinalla muita kissoja. Jos kissasi menevät liian lähelle sitä niin voi tulla tappelu. Mikäli mahdollista, niin pidä hoitokissa ja omat kissasi eri huoneissa. Hoitokissa on varmaan aika pahasti stressaantunut, kun joutuu jatkuvasti tarkkailemaan kahden muun kissan liikkeitä. Toivottavasti kisun pelko hälvenee hoitojakson aikana :)

    • Anonyymi

      Mun tää kolli murieet pennusta lähtien kun joku ulkoivella mutta ei piiliudu vaan hän hyökkää ovelle kun terrieri😂
      Monta kollua ollut ja tämä toinen joka murisee. Silti kaikki vieraat saa häntä paijata.

    • Anonyymi

      Pelko.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      74
      3930
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      189
      3195
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      2986
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      70
      2570
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      368
      2310
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      172
      1971
    7. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1595
    8. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      33
      1515
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1408
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1382
    Aihe