Jenkkeihin ja Kaliforniaan viime tammikuussa kun vierailen siellä kaksi viikkoa siskon luona San diegossa!. Aivan mahtava paikka!. Vajaa viikko oltiin myös Los Angelesissa ja koko jenkkejen tuohu sai minut niiiiin hyvällä tuulelle että en voi edes uskoa!.
Palvelukulttuuri varsinkin!. Ehkä se on heiltä feikkiä ( ison tipin toivossa) mutta joka tapauksessa. Missään en ole saanut niin hyvää palvelua kuin jenkeissä, eurooppalaiset herätys!.
Nyt on toinen matka hakusessa Floridan Miamiin. Joutuuko pahasti pettymään Länsi-rannikon jälkeen esim. tuohon palvelukulttuuriin, vai jatkuuko sama tahti myös itä-rannikolla?. I love USA!.
Ihastuin...
4
649
Vastaukset
- se tuppaa
olemaan ympari tata Suomessa paljon parjattua paskamaata!
- toista maata
Kyllä länsirannikon palvelualttius on ihan toista maaata kuin Floridassa. Samoin kuin liikennekohteliaisuus. Minullakin on serkkuja San Diegossa ja La Mesassa, joten paikat ovat tulleet tutuiksi.
Jos jotakin kiinnostaa automatkailu Länsirannikolla, niin minulla on kohtuullisen paljon kokemusta eri paikoista ja reittisuunnitelmista. Tuttuja paikkoja ovat mm. Sedona, Grand Canyon, Byrce Canyon, Kings Canyon, Yosemite, Sequioa, Death Valley, Yellowstone, vanha ykköne, Las Vegas, Salt Lake City jne.
Jos näistä tai ajoreiteistä haluatte jotain tietää, kysykää. ...palveltu ihan yhtä hyvin niin itä- kuin länsirannikollakin puhumattakaan kaikista väliin jäävistä osavaltioista. Suurkaupungit ovat vähän eri asia, niihin mahtuu niin monenlaista kulkijaa. Niin Los Angelesissa kuin Miamissakin on alueita, joihin ei kannata mennä eikä ainakaan autoaan jättää, kun "palvelu" on sen verran huonoa ja arvaamatonta.
- Ruuhkakivi
Palvelu on hyvää joka puolella...tosin itärannikolla, varsinkin suurissa kaupungeissa se on mielestäni nopeampaa kuin muualla.
Maalla, ja suurissakin maalaiskaupungeissa joutuu aina odottelemaan ihan syystä että elämänrytmi on hitaampaa...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t655756Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset254083Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo1123666Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel593477Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti663132Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"
Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L992734SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa
SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral742579IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k232522Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi891990Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei3461954