Shane shane shane...

Eli asiasta on käyty miljoonat keskustelut, mutta ainahan voidaan käydä yksi lisää? :)

Eli monien rakastama Shane...mikä hänessä on se "juttu". Onko se ulkonäkö vai asenne joka saa naisten polvet veteliksi? Toimisiko sama asenne hieman naisellisemmassa shanessa? Tai toisaalta jos shanen asenne olisi ns. neitimäisempi, niin menisikö silloin jop parempaan suuntaan.

Mutta pitää sanoa että on ne Shane ja Carmen valtavan kaunis pari :) Carmenin suloisuus ja Shanen "shaneus" yhdessä, oi oi..

Kumman valitsisitte Shanen vai Carmenin?

Itse liputan kyllä Carmenia!
141404
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Mut sytyttää se Shanen tummanpuhuva ulkonäkö ja se tyyli! ei niin laiha)mutta käytöksessä varmasti monia viehättää se renttu asenne.

Ja yksi ääni Shanelle! Se miehekkäämpi vetoaa muhun :D Vaikkakin CArmenkin on aika herkku.

Äänestä

sekaannuin ihanaan "Shane" renttuun.Elämäni suurin virhe!Painajainen.

Äänestä
  • Ai miten käv tämän tosielämän shanen kanssa? samanlainen payeri kuin sarjassa?? Mutta tuskin kaikki shanet o painajaisia...

    Äänestä

tiukkikselta eikä nipottajalta eikä muodin orjalta, joten siitä plussaa.

Äänestä

Nuorempana ihastuin aina niihin poikatyttöihin ja vielä muutama vuosi sitten kun näin ekan kerran Shanen L-koodissa, olin aivan myyty. Sen takia sarjaa piti aina katsoa.. Sittemmin on naisihanne koko ajan lipunut naisellisempaan päin, ehkä joku näiden kahden välimuoto olisi just passeli! :) Mutta Shanen asenne on ehdottomasti se, mikä on niin hottia. Kropassa ei ole liputtamista.. Naisessa pitää olla ainakin pieni pakollinen määrä tissiä ja peppua.

Äänestä
  • Olen huomannut saman itsessäni, aikaisemmin Shane oli tosi hot, mutta nyt liputan Alicen puolesta.
    Näin on muutenkin, ennen katselin vain poikanaisia, mutta nyt olen alkanaut kallistumaan vähän femmempien puolelle. En mistään ultrafemmeistä ole kiinnostunut ja pitkät hiukset on yksi tosi vaikea paikka, mutta ehkä sekin on vielä ohitettavissa. Itse olen ehkä sellainen semifemme.

    Äänestä

Carmen oli hot! Naisellisuutta, pehmeyttä ja muotoja. ;)

Äänestä
  • Carmen oli kyllä niin ihanan leikkisän naisellinen. Tänään illalla tv_stä pääsee taas ihailemaan hänen suloisuutta!

    Äänestä

  • Carmeeeen kirjoitti:

    Carmen oli kyllä niin ihanan leikkisän naisellinen. Tänään illalla tv_stä pääsee taas ihailemaan hänen suloisuutta!

    No, Carmen on mulle se parempi - söpö tyttö...Olen "aina" ihastunut naisellisiin naisiin, oli sitten kyseessä korkokengät tai pitkät hiukset tai molemmat (tai jokin muu)..Hmm...Itselläni on puolipitkät hiukset, käytän meikkiä ja olen muuten ulkoisesti naisellinen ( vaikka en julkisesti pukeudu mekkoon tms. :)...)Naisellisuus on ihanaa, ja minä tykkään olla se "prinsessaprinssi miesmäisine harrastuksineni" (No, ei ne kaikki oo)ja yksinkertaisuuksineni. Niin, minä olen se, jota miehet iskevät baarissa ja luulevat saavansa pikkublondilta, mutta lopulta alkavat solvaamaan, että kuka minäkin luulen olevani (kun en anna). :D Minä vain haluan naisen kainalooni ja suukoteltavaksi..(On se niin väärin ;))

    Äänestä

koskaan oikein lämmenny Shanelle..Jostain kumman syystä..Mun mielestä se on ainakin liian laiha..Ja ehkä sen "miesmäisyys" jotenkin tökkii..Jos noista kahdesta pitäisi valita niinse olisi ehdottomasti Carmen jolle toisin vaikka kuun taivaalta.. xD

Äänestä

kun olemme porukoissa valinneet lempihahmojamme l wordista, on shane-mittari osoittautunut toimivaksi: heterotytöt ja juuri kaapistatulleet vastaavat poikkeuksetta lempparikseen shanen, naissuhteissa olleet yleensä jonkun muun.

shane vetoaa, koska on turvallisen androgyyni.

Äänestä
  • ..raivostuttavan yksioikoiselta, mutta tässä saattaa olla jotain perää :D

    Äänestä

  • taikatalvi-03 kirjoitti:

    ..raivostuttavan yksioikoiselta, mutta tässä saattaa olla jotain perää :D

    roolihahmossa on tosiaan sitä jotain turvallista varsinkin juuri kaapista ulostulleille/puoliksi ulkona oleville. Ja toisaalta taas, ehkä heterot eivät koe pitävänsä naisesta koska hahmo on niin maskuliininen. Who knows. Tutkimattomat ovat naisten ajatukset.

    Äänestä

Shanissa vetoaa minuun ainakin se, kuinka saamattomissa se on. Ääni, poikamaisuus, itsevarmuus, renttumaisuus.

Mun mielestä jos ihminen on itseluottamuksella varustettu niin kaikki on kaunista. Varmaan se tyylikin osaksi tekee tästä hahmosta seksikkään.

Yksi ääni Shanille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


justforfun kirjoitti:

Eli asiasta on käyty miljoonat keskustelut, mutta ainahan voidaan käydä yksi lisää? :)

Eli monien rakastama Shane...mikä hänessä on se "juttu". Onko se ulkonäkö vai asenne joka saa naisten polvet veteliksi? Toimisiko sama asenne hieman naisellisemmassa shanessa? Tai toisaalta jos shanen asenne olisi ns. neitimäisempi, niin menisikö silloin jop parempaan suuntaan.

Mutta pitää sanoa että on ne Shane ja Carmen valtavan kaunis pari :) Carmenin suloisuus ja Shanen "shaneus" yhdessä, oi oi..

Kumman valitsisitte Shanen vai Carmenin?

Itse liputan kyllä Carmenia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu