oltiin taas kerran automatkalla tartossa ym eestissä.ja eikä saatu huonetta enää muuta kuin rehe hotellista.tosi kiva paikka --JOS TOSIAAN HALUAA TIETÄÄ JA KOKEA OIKEAA VENÄLÄIS TUNNELMAA.huone aivan kauhea ummehtunut loukku.aamupala aivan surkea ja henkilökunta kokematonta.onneksi saatiin keskustasta dorpat hotellista huone ja 10 e kalliimmalla.mutta jos rehe on 1 tähden jos senkään arvoinen tunti motelli ja dorpat tosiaan 4 tähden arvoinen.niin todellapieni ero.eli olkaa ihmiset tarkkoina kun tilaatte hotelleita netistä.ei kaikki kuvat aina ja tähdet kerro koko totuutta
rehe hotell
jjssi
3477
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Meillä oli: kinkkua, juustoa, leipää, puuroa, perunoita uusia, kastiketta, naudanpihvejä, seljankaa, hapansilakkaa, kynsilaukkaa, lihapiirakoita originaaleja, juustopalloja, peipsin punalohta, aurajuustoa, valion maitoa, jugurttia, jäätelöä.
Ennen tätä, alkupaloina: perunamuussi, kaalilaatikko/käryleet, uudet perunat, villisika annos 1500 grammaa..
sitten näkyjä.aamupala oli klo 10.ja mentiin klo 9.25.silloin ei ainakaan ollut kuin leipää ja jotain makkaraa ja mehut lopussa .2 kertaa pyydettiin mutta kun ei tullut niin pojan kanssa lähdettiin pois.varattiin kuvien perusteella 2 heng.huone lisäsängyllä.huone oli tosiaan jotain muuta.ummehtuneelta haisevat kokolattia matot sekä remontoimaton huone ei tosiaankaan vastannut heidän kuvaa,onneksi saatiin toisesta hotellista loppulomaksi huone.
turvautua kaikkein huonoimpiin hotelleihin, kannattaa opetella käyttämään yksityismajoitusta (bed & breakfast). Meillä on niistä vain positiivisia kokemuksia. Lisäbonuksena mahdollisuus tutustua siihen, miten virolaiset asuvat ja elävät.