Raitis sunnuntai tänään.
Sunnuntai 20.7.2008
Pa.pio
12474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
tänäänkin :)
kokeillaan taasen raittiutta
Niin ollaan ja nyt on helle ulkona, otin kalsarit pois.
Perjantaina ja eilen join reilusti olutta, mutta tänään en aio juoda. Huomenna on oltava skarppina.
Sinnikkäästi raittiina.
ja raittiina ollaan. Tympii vaan tehdä töitä, kun huushollissa alkaa lämpötilat pian kohoamaan sietämättömiin lukuihin. Jospa saisi hommat johonkin malliin iltapäiväksi niin voisi karata vähän uimaan..;-)
Täälläkin raittiina ja nautitaan kesästä.
tänään mukava raitis päivä tiedossa.yö oli kyllä paha.eilisestä selvittiin jotenkuten ja vaikka hetkittäin kummitteli todella pahasti vaihdoin tuopin roskaruokaan.johan lähti kun sai mahan täyteen.pahinta on tekemisen keksiminen.hetki kerrallaan.
Asenne, raittiina.
Katsompa tässä samalla tuon F-1 lähdön koneelta, kun olen köyhä niin katson ilmaiseksi täältä:
http://f1stream.googlepages.com/f1itv.html
toimii, on jo alkanut alkupalat.
http://www.coresworld.net-F1-
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=109&conference=658&posting=22000000036488309
kiitos linkistä!jei!
Raitista sunnuntaita kaikille
lomailujen jälkeen nyt toisen työpäivän jälkeen pää on pyörällä. raittiuden lisänä olen päättänyt lopettaa tupakanpolton. minun tapa tupakointi on ollut samanlaista kun alkoholin käyttö eli kun vituttaa rööki huuleen tai kun tulee joku onnistuminen yms. hyvä syy heittää tervakääryle huuliin roihuamaan.
mutta nyt on tilanne sitä että etsin varmaan väkisin paikkaa heittää rööki huuleen ajatuksella "ai eri pari sukat jalassa, hyvä syy heittää rööki huuleen".
senkin olen huomannut että pinnani on hyvin paljon lyhyempi ja että saatan tiuskia pikkuasioissakin, teen kärpäsestä härkäsen, kunhan siitäkin saa hyvän syyn heittää röökin huuleen.
olin varmaan puolivuotta polttamatta mutta raitistumisen johdosta jotenkin aloitin uudelleen röökaamisen, onkohan se sitten tätä riippuvuudesta toiseen?
kumminkin jos raittiuteen pystyn kykenen varmaan tupakin lopetukseenkin, siinähän sen näkee, päiväkerrallaan vaan. mutta njooh raittiina mennyt tämäkin päivä tähän asti eiköhän päivä selvitä kunnialla loppuun asti. nyt ulos ja lenkille.