Haluaisin tiedustella Riikan ravintoloista,kokemuksia?Millaista ruokaa,hintaluokka?Ystävättäreni puhui Italialaisesta ravintolasta,muttei muistanut sen nimeä,sitä on kuulema kehuttu.
Ja onko kenelläkään muistikuvaa ostoskeskuksesta,josta löytyy Vero Modan ja Dieselin liikkeet jne. ?
Kaikenlainen tieto kaupungista(ravintolat,baarit,kaupat,nähtävyydet)on tervetulleita.
Kiitos !
Ravintolat.
7
3048
Vastaukset
- vinkkiä
Vanhasta kaupungista löytyy ainakin sellanen kuin pomodoro. Oli hyvää ruokaa ja melko halpaakin, pastaa syötiin. Olisikohan ollut jotain 11€/hlö. :) NAM! Mukava terassa kivassa paikassa.
Vero Modan liike on ainakin Galleria Centersissä vanhassa kaupungissa. Ja paljon muitakin merkkiliikkeitä. Kannattaa käydä. Lähellä Riga hotellia.
Toivottavasti oli apua.- vettä+jauhoja
Jopa Suomessa syö pasta-annoksen 8 eurolla.
- Riganieki
vettä+jauhoja kirjoitti:
Jopa Suomessa syö pasta-annoksen 8 eurolla.
Ei kai kukaan ulkomaille matkusta halvan pastan perässä :)
Todennäköisesti muut asiat siinä ympärillä ratkaisevat myös valintoja. Ja onhan myös mahdolilsta, että italialaiset syövät jotain muutakin. Riiassa on Italialaisravintoloitakin melko monta. Monterosso on melko tunnettu. Valnu ielalla vanhassa kaupungissa. Aika lähellä Suomen suurlähetystöä on "Roma". Kohtuuhintainen ja suht´ hyvä.
- Expat
Riiasta löytyy monenlaista ravintolaa, aina katukuppilasta (kafejnica) gourmet-ravintolaan. Jokainen löytää kukkarolleen sopivan, nyrkkisääntönä se, että mitä kauempana vanhastakaupungista, niin sen edullisempaa.
Riika on liki miljoonan asukkaan kylä, joten noita italialaisiakin ravintoloita on useita. Laadukas on ainakin Da Sergio, joka tosin ei sijaitse ydinkeskustassa eikä ole edullinen.
Kuten edellä, Riiasta löytyy monta suurta ostoskeskusta. Mahtaisiko sinulla olla pienintäkään aavistusta missä päin kylää ko. ostoskeskus sijaitsee?
Kaiken muun kysymäsi löydät helposti selaamalla vanhoja viestejä. - onko näkyvillä
Mikä meinaan on taso Riian thaihierontapaikoissa,
strippipaikoissa ja bordelleissa?Niitä on kuulema
runsaasti saatavilla.- Riganieki
Mieti kuitenkin kannattaako "hieronnan" takia Riikaan asti reissata. Mikäli se on pääpointti, kannattaa laskea matkat majoitus muu sälä = Suomessa edullisempaa. En ole itse käyttänyt näitä muka-muka hierontapaikkoja, mutta noin loogisesti ajatellen.
- Valdo
Riiassa oli ihan mukavan paljon vaihtoehtoja
viettää iltaa ja keventää rahapussiaan, sillä
halpaa ei ollut. Mutta tarkoitus olikin viettää
hauska reissu. Avoimin mielin muttei kannata aina
liikaa odottaa ettei pety.
http://www.losave.net/Adult.html ravintoloita ja
muita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 841602
Nainen, huomasitko kun muutin sinua?
Niin lyhyessä ajassa niin paljon. Mutta jotain muuttui minussakin. :/88868- 8832
IS Viikonloppu 12.-13.7.2025
Viikonlopun ratoksi Skyttä ja Kärkkäinen ovat taiteilleet 3.0 arvoisen ristisanatehtävän ratkottavaksi. Kenenkään ratko56829- 53812
Tämä kesä ei ollut vielä meidän
Olisihan se ihana viettää kesäiltoja kanssasi ulkona. Ei kai ollut vielä oikea aika. Ehkä kohtaamme vielä sattumalta jos58773Poliisi losautti puukkohemmon hengiltä
Mitäs läks, heilumaan puukon kanssa eikä totellut käskytystä. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011361763.html189749Mitä jos vaan tapaisit sen jota mietit
Jos se yksi henkilö on sinun mielessäsi niin entäs jos vaan menisit tapaamaan sitä, heti, samantien, miettimättä mitään.80705Teet tämän niin
Helpoksi, mutta silti niin vaikeaksi. Vihaan omaa saamattomuuttani, vaikka kaikki olisi saatavilla. 🩷🌸41700Sofiaa ei kelpuutettu Martinan kaveriporukkaan
Ibizalla lomailee Martinan kanssa ihan muut naiset.172680