Löytyykö keskustasta pikapesuloita, ettei tarvitse ottaa niin paljon vaatteita mukaan (kahden viikon reissu).
En löytänyt hotellipalveluista mainintaa pesulapalvelusta.
Pesula?
1
458
Vastaukset 1
Ponta Delgadassa on useita pesuloita. Kaikki eivät ilmeisesti ole pikapesuloita, mutta uskoisin, että monen vaatteen kohdalla toimitus seuraavana päivänä on mahdollinen. Suomalaisiin pesulahintoihin tottuneelle pesettäminen on täällä varsin edullista.
Jos tulette tänne kesäaikaan, ette tarvitse paljon vaatetta, sillä täällä on lämmin ja jos jotakin puuttuu, kaupasta saa tavallista käyttövaatetta Suomen käytetyn vaatteen hinnalla.
Uskoisin kuitenkin, että matkanjärjestäjän käyttämissä hotelleissa on pesulapalvelu, vaikka siitä ei olisi mainintaa. Jos kerrotte, mikä hotelli teillä on, lupaan varmistaa asian ko. hotellin omalta Internet-sivulta. Tein pari tsekkausta ja ainakin São Miguel Parkissa ja Hotel Atlántico Acoresissa pesetys onnistuu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681006
- 58792
- 86790
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46643
- 62589
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71576Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559- 28555
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35555