Mistähän mahtaa vesi tulla kuskinpuolen takamatkustajan jalkatilaan, auto siis vuotaa paikallaan seistessä sateella!
-98 variant vuotaa
vettä sisään!!?
4466
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Putsaa lehdet, siemenet ym. muut moskat konepellin alla olevasta kourusta (siellä missä akku), sillä ne tukkivat veden poistoaukot ja pitemmän päälle sitten kouruun kertynyt vesi tulvii ohjaamon lattialle.
edelleen vettä pirttiin vaikka on käytetty akku pois ja puhdistettu kaikki moska poijes sieltä..mikä mahtaa olla vikana?
olikin menossa tässä alempana, kuin mitä aloitin itse. Siis meillä -03 Passat vuotaa vettä _oikeaan_ takajalkatilaan. Ihmettelen kovasti, mistä mahtaa olla kyse. Mielenkiintoisena odottelen kommentteja.
Passatin raitisilmakotelon alta löytyi minun passatista se vuotopaikka!!!! On aika hankala irroittaa ja tiivistää. Lisäksi suodatinkotelon päällä on vuotovesikouru joka on aseteltava ehdottomasti oikein, ettei tuulilasille satava vesi valu suoraan sisälle raitisilmakoteloon.