Tulokas

Olen muuttamassa eläkepäivikssi Heinolaan.Mikä olisi eläkeläiselle rauhallinen asuinpaikka, kuitenkin lähellä keskustaa.
Onko nuorekkaalle eläkeläiselle ohjelmaa ,esim tanssipaikkoja ja vapaita poikamiehiä.
Nähdään syyskuussa.
3920
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

säteeltä löytyy kaikkea, valinnanvaraa on!

Äänestä
  • Niemelän ja Seminaarin alueet ovat aika rauhallisia, tosin saattaa olla hiukan hankala löytää vapaita asuntoja. Ovat vielä kaiken lisäksi ihan keskustan lähellä. Etu-Tommola on myös suht rauhallinen paikka asua.

    Äänestä

Uskaltaisin suositella niemelää asuinalueeksi.
Tervetuloa Heinolaan! =)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mirja 7 kirjoitti:

Olen muuttamassa eläkepäivikssi Heinolaan.Mikä olisi eläkeläiselle rauhallinen asuinpaikka, kuitenkin lähellä keskustaa.
Onko nuorekkaalle eläkeläiselle ohjelmaa ,esim tanssipaikkoja ja vapaita poikamiehiä.
Nähdään syyskuussa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu