miten tulee toimeen

..........

miten nöffit tulevat toimeen muiden koirulien kanssa? esimerkiksi voiko niitä hyvällä mielellä viedä koirapuistoon tai polulle. pointti että onko nöffit helppo sosialistaa.? tiedän, että joka rodusta löytää agressiivisia, mutta onko kukaan tavannut vihaista nöffiä?

2

824

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • neppari

      Haluaisimpa nähdä agressiivisen nöffin... omani on ainakin iloisena menossa moikkaamaan kaikkia ja kaikkea mikä liikkuu, oli sitten kyse toisesta koirasta, kissasta, ihmisestä jne... Eli sosiaalistaminen on ollut todella helppoa :). Muu koulutus onkin sitten haastavampaa, nöffit kun toimivat melkoisen hitaalla välillä...huoh.

      • 2 nöffitytön omistaja

        Nöffillä on laaja sydän,ja vahva ego. Ei tekisi pahaa kenellekkään.Meidän neiti 4v poistuu tilanteesta sivusta katsojaksi jos tulee toisilla koirilla kiistaa.Lenkillä hän rupeaa laulamaan kun tulee toinen koira vastaan.Toinen on vasta pentu mutta sitäkin hän hoitaa ja antaa kaikki pennulle periksi.En ole kuullut vihaisista nöffeistä.Tassuterapeutteja nämä ovat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      183
      1789
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      109
      923
    3. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      113
      831
    4. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      755
    5. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      209
      684
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      135
      646
    7. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      56
      621
    8. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      21
      614
    9. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      51
      572
    10. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      38
      568
    Aihe