tosta skinnarilan kaupunginosasta, ihan perusfaktoja tänne vaan.
Plussat ja miinukset. Opiskelemaan sinne tulossa, olen saanut sellaisen käsityksen, että lty on ihan siinä vieressä tai lähisäteellä kummiskin.
Lappeenrantaan...hmmm....
Plussat ja miinukset. Opiskelemaan sinne tulossa, olen saanut sellaisen käsityksen, että lty on ihan siinä vieressä tai lähisäteellä kummiskin.
Lappeenrantaan...hmmm....
Vastaukset 5
Vanhimmat
Onpi kaupungin keskusta sellasen 8 minuutin automatkan/15 minuutin bussimatkan päässä. Busseja menee hyvin jos et autoa omista. Kävelläkin voi, mutta aikaa menee.
Alueelta löytyy yliopiston lisäksi pari isohkoa ruokakauppaa, suomalainen hampurilaispaikan ravintola, pari kapakkia, kioski, parturi, Kela, muutama kebab-paikka, uimaranta, lenkkipolku.
Opiskelijoita liikkuu ja asuu alueella paljon.
Jonkin verran myös juoppoja ja romaneja, mutta ei haitaksi asti.
valtaosa kaupunkimme kulttuurinrikastajista asuu siellä eli tästä voimme www.stat.fi sivuston avulla päätellä että siellä sattuu eniten raiskauksia sekä ryöstöjä... 27,0% raiskauksista koko suomessa oli ulkomaalaisten tekemiä tilastojen mukaan ja ryöstöistä 20,8% eli mietipä sitä. toivottavasti tätä viestiä ei poisteta vain siksi että tässä kerrotaan karuja tosiasioita joita saa tutkimalla tilastoja.
Ja taas kommentoi ihminen joka ei asu tällä alueella.. jos JOSKUS tällä alueella on ollut rauhatonta, niin se ei tarkota, että on edelleen.. ihan rauhassa täällä saa elellä. on palveluja lähellä, kuin myös luontoa. Maahanmuuttajia täällä on se tarvii myöntää.. mutta eipä noista haittaakaan ole ollut.
ikävä kyllä asun vielä alueella... tosin täytyy myöntää että alue on rauhoittunut sekä palvelut ovat parantuneet huomattavasti.
Sitä aluetta kutsutaan Lpr;n Bronx;ksi...
Todella vaarallinen alue.
vaarallisinta seutua koko kaupungissa!