kävin tarkistus ultrassa kun kaksi kuukautta sitten minulla todettiin rakkula toisessa munasarjassa,nyt sitä ei enää ollut.olen laihuttanut yli 10kg voisiko se auttaa?miten enhän voi olla nyt raskaana kun olisihan se näkynyt sielä?kävin nyt 15päivä ja nyt on menkat myöhässä.kiitos jo etukäteen jos voisitte auttaa!!
voisitteko
kertoa
2306
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
En osaa rakkulaan sanoa kun en tiedä minkä laatuinen se oli...
Raskaus ei olisi voinut näkyä noin aikaisin. Eikä näy ultrassa välttämättä vaikka olisi juuri plussannut. Se on niin pieni nysty vaan limakalvolla siinä alussa.
kun olet tehnyt positiivisen r-testin kannattaa ruveta suunnittelemaan mahd. varhaisultran varaamista, sikiön sydänäänet näkee jo n. rv6 joskus jopa aikaisemminkin. tuosta rakkulasta en osaa sanoa, mutta todennäköisesti painonpudotus on edesauttanut sitä että rakkula on itsestään puhjennut, yleensä laihdutus auttaa mosessakin asiassa, varsinkin vaiutus hedelmällisyyteen on suuri. Testailehan ja tuu kertoon miten kävi, toivotan onnea