Käänteinen kalustouudistus

Pohjanoteeraus?

Muut päivittää laivastoaan koko ajan uudempaan ja modernimpaan suuntaan, mutta pulu tuntuu uivan vahvasti vastavirtaan. Ei siinä kaikki, jos tulee jotain 'arvokkaasti ikääntyneitä' md87-koneita, mutta ei enää luulisi olevan pokkaa lennättää väkeä ropelli Fokkereilla, edes leasatuilla.

http://www.ch-aviation.ch/airlinepage.php?code1=KF

3

950

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näitä

      "Uudistuksia" olekaan hehkutettu Pepsodenthymyn kera lehdissä, vaan edetty hissunkissun.

    • ymmärtääkseni

      Blue:llahan menee ihan hyvin. Miksi himpskatissa haluavat mennä lentelemään vanhoilla md87 koneilla? Ja mikä suorastaan kamalaa, fokkereilla?? Onhan sas laivastossa varmasti hyviä saabeja tarjolla, varmasti löytyy maailmalta uuden sukupolven atr potkurimallistoa? Miten he voivat päätyä fokkereihin?

      • Sman!

        Mikä Blue1:lla menee hyvin? Firma on konkurssikypsän SAS:n huutolaispoika, joka lentää ikivanhoilla koneilla jos SAS:n pääkonttorista niin sanotaan. Myös kaikki tunnusluvut sanellaan sieltä. Nykyisin ei taida enää mitään positiivista saada kerrottua kun ovat lopettaneet tiedotteetkin kokonaan. Olihan ne aika koomisia kun otsikot aina uskomatonta hehkutusta vaikka ainoa kasvanut asia olisi ollut tyhjänä lennätettyjen tuolien määrä.

        Blue1:n romu palasi rikkinäisenä Vantaalle viimeksi toissapäivänä.

        Että voisitko perustella, mitä tarkoittaa tuo ihan hyvin? Surkealta näyttää minusta.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!

      "Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti
      Maailman menoa
      247
      45349
    2. Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.

      KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!
      Maailman menoa
      31
      11240
    3. Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %

      Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy
      Maailman menoa
      207
      10873
    4. Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta

      Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump
      Maailman menoa
      36
      9711
    5. Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.

      IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla
      Maailman menoa
      85
      8528
    6. Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija

      https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua
      Maailman menoa
      223
      6511
    7. Pirjo sanoi Esalle

      Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok
      Maailman menoa
      0
      3210
    8. Jos mä joisin

      Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys
      Ikävä
      30
      2239
    9. Tänään torille

      Tänään kuulema torilla tapahtuu klo.20. Tulkaaha paikalle kattoon.
      Hyrynsalmi
      37
      1629
    10. Koulu-uhkaus.

      Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.
      Hyrynsalmi
      26
      1510
    Aihe