Käänteinen kalustouudistus

Muut päivittää laivastoaan koko ajan uudempaan ja modernimpaan suuntaan, mutta pulu tuntuu uivan vahvasti vastavirtaan. Ei siinä kaikki, jos tulee jotain 'arvokkaasti ikääntyneitä' md87-koneita, mutta ei enää luulisi olevan pokkaa lennättää väkeä ropelli Fokkereilla, edes leasatuilla.

http://www.ch-aviation.ch/airlinepage.php?code1=KF
3987
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Uudistuksia" olekaan hehkutettu Pepsodenthymyn kera lehdissä, vaan edetty hissunkissun.

Äänestä

Blue:llahan menee ihan hyvin. Miksi himpskatissa haluavat mennä lentelemään vanhoilla md87 koneilla? Ja mikä suorastaan kamalaa, fokkereilla?? Onhan sas laivastossa varmasti hyviä saabeja tarjolla, varmasti löytyy maailmalta uuden sukupolven atr potkurimallistoa? Miten he voivat päätyä fokkereihin?

Äänestä
  • Mikä Blue1:lla menee hyvin? Firma on konkurssikypsän SAS:n huutolaispoika, joka lentää ikivanhoilla koneilla jos SAS:n pääkonttorista niin sanotaan. Myös kaikki tunnusluvut sanellaan sieltä. Nykyisin ei taida enää mitään positiivista saada kerrottua kun ovat lopettaneet tiedotteetkin kokonaan. Olihan ne aika koomisia kun otsikot aina uskomatonta hehkutusta vaikka ainoa kasvanut asia olisi ollut tyhjänä lennätettyjen tuolien määrä.

    Blue1:n romu palasi rikkinäisenä Vantaalle viimeksi toissapäivänä.

    Että voisitko perustella, mitä tarkoittaa tuo ihan hyvin? Surkealta näyttää minusta.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Pohjanoteeraus? kirjoitti:

Muut päivittää laivastoaan koko ajan uudempaan ja modernimpaan suuntaan, mutta pulu tuntuu uivan vahvasti vastavirtaan. Ei siinä kaikki, jos tulee jotain 'arvokkaasti ikääntyneitä' md87-koneita, mutta ei enää luulisi olevan pokkaa lennättää väkeä ropelli Fokkereilla, edes leasatuilla.

http://www.ch-aviation.ch/airlinepage.php?code1=KF

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu