Julistan polttavani KuPS:n kaulaliinan välittömästi jos se taas kerran tippuu. Jos pysyy karsijan paikalla, niinkuin eilen taas todella näytti, niin vaikea sanoa AC Oulun tai Viikinkien tasosta tällä hetkellä, eivät tainneet mennä ainakaan cupissa kovin pitkälle? Joku valistakoon asiaa...?
Mutta kyllä oli kaaheeta toi eilinen RoPS-peli, paikkoja hukataan ja paketti ihan levällään. Eikö tosiaan ole muuta materiaalia hyökkäykseen kun noi teiniviikset?! Pele Koljonen poikkeus, mutta eihän sitäkään voi peluuttaa kun on Atik Ismaelin poika!
Hissi-KuPS
2
454
Vastaukset 2
- Kuåpiåssa
Kalpa, Puijon Pesis, mennyt lentopallo-suuruus, jne, surkeeta touhua! Hommatkaa edes yks joukkue jostain lajista mikä pärjää! Koko Itä-Suomessa ei muuten ole nykyään joukkuetta mikä pärjäisi millään tasolla, jalkapallossa MP kakkosessa, Jippo tippumassa kakkoseen - sentään VARKAUS meni Suomen cupissa 8 joukkoon.
ANKEETA Itä-Suomi, Viipuria tässä tarvittais! - rahalla saa
Huomaa taas että on Suomessa paljon ihmisiä jotka ei tiedä jalkapallosta ja seuroista mitään. he vain luulevat tietävänsä.
Olisikohan niin että Itä-Suomi.. Kuopio yms. Miten voi rakentaa kilpailukykyisiä seuroja jos ei ole millä niitä rakentaa. Ei tällä leveysasteella mielestäni voi tehdä nykyään mitään muuta kuin olla mahdollisimman hyvä kasvattajaseura. Panostaa ne vähäiset paalut omaan tuotantoon., ihan sieltä poikasista lähtien.
Jääkiekko, jalkapallo, pesäpallo, koripallo, salibändy. Lajeina Kuopiossa elävät mutta taso on mitä on. Ja se johtuu juuri tästä että omaa kasvatusta ei ole ajateltu 5-10 vuotta sitten riittävällä innokkuudella.
Tunnustusta kuitenkin Kalpalle että siellä on omia junnuja peluutettu ja tehty perkele sitä työtä junnuissa. Kalpa A -Suomenmestari 2007! Mutta muutosta pitäisi tehdä siirtosopimuksien saralla. Eihän tässä ole mitään järkeä että Kalpa tuskin saa rahoja yhdestäkään junnusta siirroissa puhumattakaan siitä pelaavatko he edes edustuksessa ennenkuin siirtyvät jo "isompiin. Ryöstäjiin. JOKERIT; HIFK, BLUES. Suomeen pitää ehdottomasti saada siirtokorvausjärjestelmä aikaan tässä junnu-isoseura siirrossa. se palvelisi kaikkia.
Paras esimerkki on Kuopiolainen Juuso Puustinen, kalpa-kasvatti. sopimus calgaryyn suoraan junnuista ja siellä kausi , jonka jälkeen aloittaa espoon bluesissa sm-liigakautta. Mitä kalpa hyötyi tästä. ei yhtikäs mitään!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2552153
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2651283- 211241
- 41816
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i126739Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤237719Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa233689- 54530
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell46471- 38468