Eka kertaa menossa 9/08 Mallorcalle ja apua kaivataan: Onko Palma Novassa Viva Palmanova huoneistohotellissa kahvinkeittimet? Entä onko ilmastointi itsesäädettävä ? Jollei, niin miten se on päällä? Taitaa olla kahdella matkanjärjestäjällä myynnissä, onko eroja?
Sopiiko ko hotelli kahdelle aikuiselle lapsettomalle pariskunnalle, ja millainen on Palma Nova syyskuulla?? Vai kannattaisiko suunnata mieluummin Santa Ponsaan? Huoneistohotellia sieltä?
Viva palmanovan parvekkeet, ilastointi??
3
739
Vastaukset
- maxxime
Viva Palmanovassa on kahvinkeittimet huoneissa. Muistaakseni ilmastoinnissa oli säätö. Suomalaiset saavat yleensä huoneet siltä puolelta, joka on puutarhan puolelle eikä uima-altaalle. On siitä se hyyty, että ne on hiljaisempia. Ei siellä liian kuumakaan huoneissa ole.
Hotelli on erinomaisella paikalla. Rannalle pääsee helpoiten yhtä oikopolkua pitkin. Siinä on osan matkaa rappuset. Kaikki eivät hoksaa tätä reittiä. Kauppoja ja ravintoloita on lyhyen matkan päässä.
Parasta Viva Palmanovassa on aivan mielettömän herkullinen aamiainen. Se on todella poikkeuksellisen runsas ja vaihteleva. Viisi tähteä aamiaiselle.
Unohtakaa Santa Ponsa.- saittapittäää
osassa näkyy olevan mahd lisämaksusta saada parveke altaalle päin ja tätäkin mietin .kertoisitko miksi santa ponsa kannattaa mielestäsi unohtaa?
- maxxxime
saittapittäää kirjoitti:
osassa näkyy olevan mahd lisämaksusta saada parveke altaalle päin ja tätäkin mietin .kertoisitko miksi santa ponsa kannattaa mielestäsi unohtaa?
Santa Ponsa on lapsiperheiden paikka. Palma Novasta voi piipahtaa helposti kävellen Magalufiin nauttimaan hirmuisesta biletyksestä. Palma Novasta on myös kätevää matkustaa pääkaupunki Palmaan shoppailemaan. Palman lisäksi toinen loistava shoppailuåpaikka on Porto Pi:n ostoskeskus vähän ennen Palman kaupunkia.
Selailkaa ihmisten kokemuksia Santa Ponsasta, niin huomaatte, kenelle se on lähinnä tarkoitettu.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä1012100Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2901899Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3411732Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2051584Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht981495- 321281
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941113Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤671069- 511047
- 581038