ps3 nettikysymys

Itelle tulee syksyllä pakkohankintana ps3, nettiä ei vielä kämpässä oo mutta toimiiko pleikkarin netti ihan jonkun perus adsl kautta? pitääkö ps3:seen hankkia lisäksi vielä joku verkkosovitin tai kortti vai hä?
1154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

perus adsl modemi riittää. työnnät vaan verkkopiuhan
ps3:seen ja hyvin toimii. Itse käytän langatonta
mutta se voi vaatia vähän työtä; tosin itselläni
sekin toimi heti ilman ongelmia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


oaoaoaoaoao kirjoitti:

Itelle tulee syksyllä pakkohankintana ps3, nettiä ei vielä kämpässä oo mutta toimiiko pleikkarin netti ihan jonkun perus adsl kautta? pitääkö ps3:seen hankkia lisäksi vielä joku verkkosovitin tai kortti vai hä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu