viritys

mites noita kiinan ihmeitä crossimönkijöitä on helpoin virittää?300cc on ihan mopo.saako siihen lähtöjä millälailla?siis muu tapa kuin vaihtaa suurempi kone!ja mist kannattaa ostaa tehoputki sun muut?
2537
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Perus kaasarilaitteet on suht helppoja virittää.
Isompi suutin Tai isompi kaasari ja sitten vielä isompi suutin. Säädöt kuntoon (bensa ilma seos)
ja se orkkis pönttö toimii muuten mainiosti mutta kuristuksia siellä saattaa olla. Ja rattaita muuttamalla saa joko kiihtyvyyttä tai huippuja lisää.
Sit ei ku ropeltaa.

Äänestä

Ihan ensimmäiseksi kannattaa tarkastaa kaasuvivun kotelo(?), eli aukeaako kaasu kokonaan.
Ainakin noissa 200/250cc laitteissa kaasu ei avaudu kuin ehkä 80%.
Kotelosta on veistettävä esim dremelillä rajoittimen vastamutteri ja hiukan metallilevystä, johon kaasuvaijeri kiinnittyy.
Kunhan kaasun saa avautumaan kokonaan, niin tehot tuntuvat tuplaantuneen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


tietä mätön kirjoitti:

mites noita kiinan ihmeitä crossimönkijöitä on helpoin virittää?300cc on ihan mopo.saako siihen lähtöjä millälailla?siis muu tapa kuin vaihtaa suurempi kone!ja mist kannattaa ostaa tehoputki sun muut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu