Ostaisitko lätin talosta,

...paljon ulkomaalaisia vuokralaisia? Tällaista lättiä kaupattiin vantaalla. Ilmoitus olikin liian hyvää ollakseen totta. Kun mainitsin asiasta välittäjälle, hän myönsi että "kyllähän siitä muutkin ovat huomauttaneet".
4239
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Se on vain asuntosijoittajan mielipide.
Kyllä nykyisin vuokralaisille kelpaa vaikka mikä, jos vaan vuokra on kohtuullinen.

Äänestä
  • Afrikan itäisestä sarvesta tuntui olevan paljonkin porukkaa.

    Äänestä

Onhan se nyt selvää, että asuntoesittelyyn mennessä katsotaan ensimmäisenä muiden asukkaiden sukunimet.

Näin voi välttyä joutumasta nuorten eläkeläisten ja pigmenttivikaisten bongorummunsoittajien naapuriksi.

Äänestä

myös taloihin, joiss merkittäviä korjauksia edessä, jos niihin ei ole etukäteen säästetty, riitaisaa tulee olemaan, enpä haluaisi olla niissä yhtiökokouksissa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jossa... kirjoitti:

...paljon ulkomaalaisia vuokralaisia? Tällaista lättiä kaupattiin vantaalla. Ilmoitus olikin liian hyvää ollakseen totta. Kun mainitsin asiasta välittäjälle, hän myönsi että "kyllähän siitä muutkin ovat huomauttaneet".

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu